Szybki sposób uruchamiania programów w Windows 7

Użytkownicy, którzy po latach korzystania z Windows XP przenoszą się do Windows 7, często pomijają jedną z najciekawszych funkcji: możliwość korzystania ze skrótów klawiszowych w menu Start.

Istnieje, oczywiście, kilka sposobów na uruchomienie programu w Windows 7. Można zminimalizować wszystkie otwarte okna, znaleźć ikonkę programu na pulpicie i kliknąć ją dwukrotnie. Można też kliknąć przycisk Start i wybrać odpowiedni program z menu Wszystkie programy. Obie te propozycje są nieco czasochłonne i zmuszają użytkownika do sięgnięcia po myszkę.

Jako miłośnik skrótów klawiszowych w systemie operacyjnym wolę skorzystać z czegoś szybszego i łatwiejszego.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Wszystko, co trzeba zrobić, to nacisnąć Klawisz Windows na klawiaturze (z charakterystycznym logo systemu, inne nazwy: WinKey, Start), wpisać pierwsze 3-4 litery nazwy programu, który chcesz uruchomić, a następnie kliknąć ENTER, kiedy pojawi się odpowiedni program. Można w ten sposób wpisać, np. chr dla Google Chrome, exc dla Microsoft Excel czy out dla MS Outlooka. Tylko w kilku przypadkach trzeba będzie wyjść poza trzy litery - nazwy często używanych programów raczej się nie pokrywają.

Zobacz też: 20 przydatnych skrótów Windows

To chyba najszybszy i najprostszy sposób na uruchomienie programu w Windows 7. Nawet kilka zaoszczędzonych sekund na otworzenie aplikacji w wymiarze rocznym może oznaczać dobre kilka godzin życia ;-)

_____________________________

fot. Andrew Michaels


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: