Telefon do zadań specjalnych

Szybki dostęp do informacji i uniwersalność narzędzi pracy to podstawa sukcesu. Tak jak nóż armii szwajcarskiej daje możliwość przeżycia w trudnym terenie, tak telefon komórkowy pozwala opuścić biuro bez obawy, że ważne sprawy pozostaną poza kontrolą. Chcesz wysłać faks, odebrać pocztę elektroniczną, sprawdzić kursy walut, będąc na trasie między Poznaniem a Krakowem? Proszę bardzo - twój operator zadbał, byś miał odpowiednie narzędzie pod ręką.


Szybki dostęp do informacji i uniwersalność narzędzi pracy to podstawa sukcesu. Tak jak nóż armii szwajcarskiej daje możliwość przeżycia w trudnym terenie, tak telefon komórkowy pozwala opuścić biuro bez obawy, że ważne sprawy pozostaną poza kontrolą. Chcesz wysłać faks, odebrać pocztę elektroniczną, sprawdzić kursy walut, będąc na trasie między Poznaniem a Krakowem? Proszę bardzo - twój operator zadbał, byś miał odpowiednie narzędzie pod ręką.

Telefon do zadań specjalnych

Rodzaje serwisów u poszczególnych operatorów sieci telefonii komórkowej

Użytkownicy telefonów z wykupionym abonamentem mają możliwość wysłania krótkich 160-znakowych informacji tekstowych bezpośrednio do aparatu innego abonenta lub Internetu. Możliwość ta przydaje się szczególnie w sytuacjach, gdy nie możemy nawiązać zwykłego połączenia głosowego, a musimy szybko wysłać wiadomość, na przykład podczas konferencji. Również cena jednostkowa nie przekraczająca 1 zł za komunikat wydaje się być kuszącą alternatywą dla "klasycznych" rozmów. Z usługi wysyłania SMS-ów nie mogą, niestety, skorzystać użytkownicy systemu pre-paid. Mogą natomiast przyjmować wiadomości tekstowe, a to jest bezpłatne.

Informacja na zamówienie

W każdej z sieci można zaczerpnąć informacji w formie komunikatu SMS. Abonenci Ery i Idei muszą wykupić usługę u operatora, który będzie im dostarczał aktualne informacje o określonych godzinach dnia. Plus za tę usługę nie pobiera dodatkowych opłat. Wystarczy wysłać SMS-a z zapytaniem, by po chwili otrzymać odpowiedź.

Funkcja faksu

Twoja sekretarka może, oprócz wiadomości głosowych, przechowywać również faksy. Aparat automatycznie przestawia się na tryb transmisji danych, gdy tylko zostanie poproszony o sygnał faksu. By go odebrać, potrzebny będzie już tylko komputer lub klasyczny faks, do którego można podłączyć telefon komórkowy oraz odpowiedni kabelek. Dysponując przenośnym komputerem, jesteś w stanie nie tylko odbierać, ale i wysyłać faksy z każdego miejsca w zasięgu sieci, również poza granicami kraju. Prędkość połączenia pozwala zazwyczaj na wysłanie jednej strony maszynopisu w ciągu 30 sekund.

Inteligentna sekretarka

Dzięki wykupieniu odpowiedniej usługi twoja poczta głosowa może przystosowywać charakter powitań do pory dnia i czynności, które wykonujesz. W godzinach pracy ofic-jalnie powita twoich interesantów, udzielając im stosownych informacji, wieczorem natomiast ciepło przywita przyjaciół, próbujących umówić się z tobą na spotkanie.

Tłok na linii

Jeśli zbyt wiele osób chce się w tym samym czasie do ciebie dodzwonić, a ty nie chcesz w nieskończoność odsłuchiwać nagrań w skrytce głosowej, masz pewne wyjście. Możesz skorzystać z połączenia konferencyjnego, dzięki któremu wszyscy będą mogli rozmawiać z tobą jednocześnie. Możesz również włączyć połączenie oczekujące, które ustawi twoich rozmówców w kolejce do rozmowy. Obie usługi wymagają osobnej aktywacji i są dodatkowo płatne.

Internet przez komórkę

Wystarczy odpowiedni kabel lub port na podczerwień i przenośny komputer, by dzwoniąc na specjalny numer telefonu uzyskać dostęp do Internetu. Droga do informacji została otwarta. Teraz możesz odebrać pocztę elektroniczną lub sprawdzić, co dzieje się na giełdzie papierów wartościowych, gdziekolwiek byś był. Ale uważaj, minuta połączenia z siecią w godzinach szczytu kosztuje około 0,80 zł.

E-mail bez komputera

Serwisy tekstowe

Usługa umożliwia otrzymywanie krótkich informacji w postaci komunikatu SMS na wybrany temat. Serwisy takie są aktualizowane zazwyczaj codziennie o odpowiednich godzinach. Przedstawiamy ofertę poszczególnych operatorów.

Jeżeli chcesz sprawdzić i wysłać pocztę, nie potrzebujesz nawet komputera. Wystarczy wykupić odpowiednią usługę, by twoje e-maile trafiały do ciebie w formie komunikatów SMS. Będziesz mógł nawet odpowiedzieć na listy. Niestety, długość wiadomości wysyłanej w ten sposób nie może przekraczać 160 znaków.

Wszystkie drogi prowadzą do ciebie

Gdy z jakichś powodów musisz zostawić telefon w domu, a akurat wybierasz się na przyjęcie do znajomych, możesz ustawić przekierowanie rozmów, które do ciebie przychodzą. Wystarczy, że wpiszesz do pamięci telefonu numer, pod którym chcesz odbierać rozmowy. Usługa przydaje się szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżasz za granicę i nie chcesz narażać się na niepotrzebne koszty. Wszystkie rozmowy są wtedy przesyłane automatycznie np. na twoją sekretarkę. Opłata za usługę wynosi tyle, ile kosztuje połączenie między twoim telefonem a numerem, pod który zostało one przesłane.

Dajcie mi święty spokój

Ktoś bez przerwy nęka cię, telefonując kilka razy dziennie? I na takiego delikwenta jest rada. Wystarczy zablokować przyjmowanie połączeń pochodzących z odpowiedniego numeru i można spać spokojnie.

Zobacz, co miałem na myśli

Użytkownicy sieci Plus GSM od niedawna mogą wysyłać wraz z informacjami tekstowymi obrazki. Warunkiem jest posiadanie telefonu Nokia 3210.

Operatorzy sieci udostępniają abonentom coraz to nowe usługi. Jednocześnie obniżają ceny już dostępnych, dzięki czemu stają się one bardziej opłacalne. Warto więc śledzić na bieżąco ofertę, która z dnia na dzień może stać się dla nas nadzwyczaj atrakcyjna.