The Bat! - klient poczty dla każdego

Klienta poczty The Bat! kojarzą szczególnie starsi użytkownicy internetu. Aplikacja, jako jedna z niewielu odbiega wyglądem i funkcjonalnością od standardowego schematu, znanego nam z programu Outlook, czy Outlook Express.

Narzędzie, mimo, że wymaga od nas sporej orientacji w zagadnieniach poczty elektronicznej oraz informatyki, jako takiej, cieszyć się może sporą, wciąż rosnącą rzeszą użytkowników. Ów fenomen spowodowany jest przede wszystkim troską twórców o bezpieczeństwo użytkownika... ale nie tylko.

Programiści postarali się o to, aby do naszych skrzynek trafiała jak najmniejsza liczba spamu. Trzeba przyznać, że filtr antyspamowy w programie rzeczywiście działa znakomicie, a jeśli jest on dodatkowo wspierany po stronie serwera poczty, będziemy mogli mieć pewność, że do naszej skrzynki trafiać będą tylko te wiadomości, na których nam naprawdę zależy.

Zobacz również:

Zwrócono też wielką uwagę na problem bezpieczeństwa. Aplikacja pozwala nam szyfrować bazę danych z listami, tak, aby odczytanie jej na innym komputerze było jak najbardziej utrudnione.

Postarano się również, aby użytkownik miał pełną kontrolę nad tym, co klient poczty pobiera na dysk. Jeśli bowiem jakaś wiadomość zawiera zdjęcia, skrypty lub odnośniki do zewnętrznych stron, program informuje nas o tym, blokując ich pobieranie do czasu, aż sami stwierdzimy, czy dany element jest bezpieczny, czy nie.

Pozostałe funkcje programu pozwolą nam śledzić historię wiadomości (podobnie jak ma to miejsce w czytnikach grup dyskusyjnych), tworzyć wiele kont i folderów, szykować szablony wiadomości oraz wiele innych.

Jak szybko rozpocząć zabawę z programem pokazuje nasz film. Zapraszamy.