Transmisja fotografii z aparatu w sieci WLAN

Niektóre kamery cyfrowe (np. Kodak EasyShare One, Canon Ixus Wireless i niektóre modele Nikon serii L) są wyposażone we wbudowany adapter Wi-Fi. Za jego pomocą można bezprzewodowo wysyłać zdjęcia z aparatu do komputera lub drukarki. Jednak, aby korzystać z opisanych możliwości, nie musisz kupować jednego z wymienionych aparatów. Podobny efekt uzyskasz za pomocą karty Eye-Fi.

Aby nawiązać połączenie w sieci WLAN, trzeba włożyć kartę pamięci do czytnika kart znajdującego się w zestawie, ten zaś umieścić w gnieździe USB swojego komputera. Na ekranie pojawi się menu umożliwiające zainstalowanie wymaganego oprogramowania. Połączenie zostanie nawiązane za pośrednictwem interfejsu w przeglądarce internetowej, przy czym karta samodzielnie znajdzie istniejące sieci WLAN. Nie będzie nawiązywać połączenia poprzez płatne punkty dostępowe, lecz poprzez takie, które nie wymagają logowania się poprzez witrynę internetową.

Po nawiązaniu połączenia wybierz folder docelowy lub witrynę docelową i włóż kartę Eye-Fi do gniazda kart SD w swoim aparacie. Karta ta ma pojemność 2 GB. Zdjęcia będą wysyłane automatycznie do wybranego foldera docelowego, gdy znajdziesz się w zasięgu sieci WLAN. Karta Eye-Fi obsługuje szyfrowanie metodami WEP 40/104/128, WPA-PSK i WPA2-PSK.