Umieść CV w profesjonalnym portalu

Rozsyłanie setek wiadomości do potencjalnych pracodawców szybko może zniechęcić do szukania pracy w Sieci. Sprytniejszym pomysłem okaże się umieszczenie CV w portalu społecznościowym dla fachowców w swoich dziedzinach.

GoldenLine jest stroną, łączącą niektóre możliwości social media ze standardową bazą osób poszukujących pracy.

W serwisie można kontaktować się z ludźmi ze swojej branży, pisać w grupach tematycznych i zarządzać kontaktami. Jednak najważniejsze jest ładne, czytelne CV, do którego link prześlesz firmie rekrutującej.

Strony takie jak Profeo czy międzynarodowe LinkedIn są regularnie przeglądane przez tzw. łowców głów - ludzi wyszukujących pracowników na zlecenie firm. Oferty pracy otrzymują często użytkownicy często wypowiadający się w branżowych grupach. Warto pamiętać, że oceniana jest raczej jakość niż liczba zamieszczonych komentarzy.

Inny pomysł: kreatywność!

Kreatywność - wiele osób wpisuje ją w CV jako cechę charakteru. A gdyby tak pójść o krok dalej i sprawić, by życiorys był sam w sobie dowodem naszej kreatywności? Wykup domenę i stwórz lub zleć stworzenie infografiki przedstawiającej twoje osiągnięcia i aspiracje.

_____________________

fot. flickr