Unikanie nakładania się oprogramowania zabezpieczającego

Chciałbyś mieć więcej niż jeden program antywirusowy? A może od razu kilka pakietów, żeby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa? Zastanów się dwa razy, czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie.

Czy Microsoft Security Essentials (o którym już kilka razy wspominałem) może być instalowany razem z innymi programami antywirusowymi lub anty-malware?

Krótka odpowiedź: nie.

Dłuższa odpowiedź: zdecydowanie, zdecydowanie, zdecydowanie nie.

Możesz myśleć, że w przypadku gdy chodzi o oprogramowanie zabezpieczające dane to w grę wchodzi życiowa zasada im więcej, tym lepiej. Ale jesteś w błędzie - zwłaszcza, jeśli mówimy o programach do zwalczania wirusów lub programów szpiegujących.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [23.05.2022]
  • Najlepszy antywirus 2022 - ranking top 10 antywirusów

Na przykład: jeśli chcesz zainstalować MSE w systemie operacyjnym, który już posiada pakiet Norton Internet Security, to ten późniejszy może pomyśleć, że ma do czynienia z jakimś rodzajem oprogramowania typu spyware - i możliwa jest sytuacja całkowicie odwrotna. Co więcej, jeden pakiet bezpieczeństwa może nie wpływać negatywnie na szybkość działania Twojego systemu, ale dwa prawie na pewno odbiją się negatywnie na wydajności komputera.

Moja rada: jeśli masz zamiar zmienić narzędzie bezpieczeństwa, to zrób dokładnie tak: odinstaluj jedno z nich, uruchom ponownie komputer i dopiero wtedy zainstaluj inne.