VLC Media Player - Jak unikać aktualizowania podręcznej pamięci czcionek

Po zainstalowaniu nowej wersji lub zaktualizowaniu popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC Media Player mogą występować w nim uciążliwe opóźnienia. Zamiast obrazu tuż po wczytaniu filmu pojawia się wówczas komunikat informujący o konieczności aktualizowania bufora czcionek. A użytkownik musi długo czekać, aż program będzie gotowy do działania.

VLC Media Player - Jak unikać aktualizowania podręcznej pamięci czcionek

Zaznacz to pole wyboru, aby zablokować aktualizowanie podręcznej pamięci czcionek, które pochłania mnóstwo czasu.

Zwykle opóźnienie powinno zdarzyć się tylko przy pierwszym uruchomieniu VLC Media Playera tuż po jego zainstalowaniu, tymczasem w niektórych wypadkach zdarza się częściej. Na szczęście możesz temu zapobiec.

Uruchom VLC Media Player, klikając dwukrotnie jego ikonę (a więc nie inicjuj odtwarzania filmu). Kliknij menu Narzędzia | Preferencje (lub naciśnij klawisz [Ctrl P]) i zaznacz opcję pełne w rubryce Pokaż ustawienia w lewym dolnym narożniku okna. Rozwiń gałąź Obraz i przeskocz do gałęzi Napisy/Informacje na ekranie (OSD). Następnie zaznacz opcję Fikcyjna funkcja renderowania czcionek w polu listy Moduł wyświetlania napisów. Potwierdź przyciskiem Zapisz.

Gdy teraz otworzysz film w VLC Media Playerze, projekcja rozpocznie się natychmiast i nie będziesz musiał czekać na zaktualizowanie bufora czcionek.