Ventrilo - kolejny konkurent TeamSpeak'a

Ventrilo to kolejny po TeamSpeaku i XFire telefon internetowy przeznaczony dla graczy. Aplikacja korzysta z ogólnie przyjętego wzorca, w którym rozmowy toczą się na kanałach, w których zasiada jedna lub więcej osób, rozmawiających jednocześnie.

Aplikacja nie wnosi wiele więcej, poza to, co widzieliśmy u konkurencji. Nie wyróżnia się ani zainstalowanym kodekiem, ani efektami wizualnymi, ani nawet przyjemnością pracy. Posiada dość odrapany interfejs, w którym można się trochę pogubić.

Zanim z poziomu programu połączymy się z jakimkolwiek serwerem, wymagane jest najpierw dodanie przynajmniej jednego użytkownika, który będzie widniał na liście kanałów. Jeśli utworzymy ich kilku, łączyć z serwerem będzie się tylko ten, którego używaliśmy ostatnio.

Co do serwerów, to sprawa jest bardziej zawiła. O ile samo korzystanie z programu jest bezpłatne, o tyle już łączenie się z serwerami nie. Okazuje się bowiem, że aby uzyskać możliwość "postawienia" własnego serwera, trzeba najpierw zaopatrzyć się w (wcale nie tanią) licencję.

Aplikacja posiada jednak coś, co może zdecydować, że wielu wybierze właśnie ją. Mówię tu o funkcji Text-To-Speech, która zamienia wprowadzony tekst na dźwięki. Jednakże nawet i ona przyda się bardziej naszym angielskim kolegom, niż nam. W końcu nie pozwala nam czytać tekstu napisanego w języku polskim.

Pobierz Ventrilo Client 3.0.4 32-bit

Producent/dystrybutor: Flagship Industries

Data dodania: 2008-11-12

Rozmiar pliku: 2,92 MB

Nazwa pliku: ventrilo-3.0.4-Windows-i386.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/Vista