VirtuaWin - Wirtualne pulpity rodem z Linuksa

VirtuaWin to jeden z ciekawszych dodatków dla platformy Windows. Aplikacja tworzy wirtualne pulpity, które jak się okazuje niezwykle ułatwiają pracę wszędzie tam, gdzie wykonuje się kilka prac naraz, a każda z nich wymaga otwarcia kilkunastu okien.

Spytacie pewnie "Ok, ale gdzie to ułatwienie pracy, o którym była mowa"? Otóż program tworząc wiele pulpitów, pozwala na każdym z nich otwierać inne aplikacje. W ten sposób wszystkie potrzebne nam pakiety biurowe będziemy mogli trzymać w jednym widoku pulpitu, komunikatory i przeglądarki internetowe w kolejnym, a w jeszcze następnym widoczne będą odtwarzacz muzyki i pasjans.

Poza wprowadzeniem pewnego porządku na pulpicie ma to jeszcze inne dobre strony. Możemy w ten sposób ukryć przed szefem, iż zajmujemy się w pracy czym inym niż tylko powierzonym nam zadaniem, a w domu zataić, że na drugim pulpicie prowadzimy rozmowę na Gadu-Gadu, zamiast uczyć się, czy czytać wiadomości.

Oczywiście nie namawiamy nikogo do złego. To tylko przykładowe sposoby wykorzystania narzędzia. Jego główne zastosowanie wymieniliśmy na samym początku.

Aplikacja działa ukryta w zasobniku systemowym. Jej działanie nie jest widoczne dla użytkownika, a dzięki wyskakującemu balonikowi, po najechaniu na ikonę programu możemy wybrać, które z programów chcemy, aby były widoczne zawsze lub aby były widoczne na aktywnym właśnie pulpicie.

Na koniec rzecz najważniejsza. Program jest kompletnie darmowy. Jego licencja pozwala nam nawet na jego wykorzystywanie w firmach i instytucjach publicznych. Jeśli więc brakuje nam ładu na naszym ekranie nie zwklekajmy dłużej z instalacją VirtuaWin.

Pobierz VirtuaWin 4.0.1 beta1

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: VirtuaWin

Data dodania: 2008-04-28

Rozmiar pliku: 384,02 KB

Nazwa pliku: VirtuaWin_setup_4.0.1.exe

Licencja / cena: GPL

Platforma systemowa: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista