Vopt XP - defragmentacja na szybko

Vopt XP to jeden z najstarszych programów do defragmentacji dysku twardego. Program cechuje się czytelnym wykresem fragmentacji plików, prostą obsługą oraz znikomą liczbą opcji konfiguracyjnych.

Aplikacja, wraz z pojawianiem się nowszych wersji, zyskiwała na funkcjonalności. I tak oto dzisiaj stoi przed nami w pełni dojrzała aplikacja do zarządzania danymi na dysku twardym. Wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim szybkością porządkowania danych. Ale nie tylko!

Programiści projektując dziewiątą wersję narzędzia pomyśleli o tym, aby dać użytkownikom możliwość wyboru, w jaki chcemy porządkować pliki. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować, czy chcemy lepiej wykorzystać przestrzeń i poukładać pliki 'ciaśniej' (kosztem wydajności), czy wolimy, aby aplikacja po prostu szybko uporała się z najbardziej pokawałkowanymi plikami bez nadmiernego wykorzystywania naszego czasu.

Od kilku wersji w programie dostępny jest także harmonogram zadań oraz moduł wsadowego defragmentowania plików, pozwalający nam za jednym zamachem zdefragmentować praktycznie nieograniczoną liczbę dysków.

Narzędzie wyposażono także w prosty benchmark, analizujący szybkość odczytu danych z dysku oraz moduł komunikacji z systemm S.M.A.R.T., dzięki czemu zyskujemy informację o stanie 'zdrowia' wszystkich urządzeń, które ów system obsługują.

Aplikacja doskonale nadaje się jako zamiennik systemowego narzędzia defragmentacji. Jej posiadanie wiąże się niestety ze sporym wydatkiem, dlatego radzimy dobrze się zastanowić, czy naprawdę potrzeba nam czegoś lepszego?

Pobierz Vopt XP 9.04

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Golden Bow Systems

Data dodania: 2008-08-20

Rozmiar pliku: 3,44 MB

Nazwa pliku: Vopt904.exe

Licencja / cena: Shareware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003