WSUS Offline Update - alternatywa dla Windows Update

Liczba sterowników i programów zainstalowanych w systemie idzie często setki. Trudno zapanować nad regularna aktualizacją ich wszystkich. Na rynku są jednak programy, które wyręczą cię z tego kłopotliwego zadania.

WSUS Offline Update to program zastępujący wbudowane w system narzędzie Windows Update. Aplikacja nie wyszukuje nowych wersji sterowników czy programów, a mimo to jest ściśle związana z procesem aktualizacji. Przejmuje bowiem na siebie ciężar wyszukiwania i instalacji poprawek do systemu operacyjnego i pakietu biurowego Office. Znalezione patche i aktualizacje umieszcza na dysku do późniejszej instalacji. To nieocenione rozwiązanie w sytuacji gdy transfer jest limitowany, a trzeba zaktualizować kilka komputerów.

1. Po uruchomieniu programu przejdź na kartę Windows i zaznacz wersję systemu do której poprawki chcesz pobrać. Wcześniejsze warianty wymagały wyboru języka interfejsu. W przypadku Windows 7 wystarczy wskazać czy system jest 32 czy 64-bitowy. Podobne parametry ustaw na karcie Office

WSUS Offline Update - alternatywa dla Windows Update

WSUS Offline Update może zaoszczędzić mnóstwo czasu i internetowego transferu na pobieranie poprawek do systemu i pakietu Office

2. Jeżeli pobrane dane mają zawierać również kompletne pakiety serwisowe (service packs), zaznacz opcję Include Service Packs. Wybierz też, czy interesują cię aktualizacje programów bezpieczeństwa - Microsft Security Essentials i Windows Defender. Zwykle w systemie zainstalowany jest jeden z nich. Ostatnio coraz częściej Security Essentials więc zaznacz Include Microsft Security Essentials. Warto również umieścić zaznaczenie obok Include C++ Runtime Libraries and .NET Frameworks. Z tymi elementami związane jest zwykle bardzo dużo poprawek mających wpływ na bezpieczeństwo danych.

3. Jeżeli chcesz pobrane pliki możesz od razu umieścić w pliku obrazu ISO. Wskazując jedną z opcji w sekcji Create ISO Images informujesz program w jakis sposób ma podzielić ściągnięte poprawki - ze względu na system i język czy też tylko ze względu na język. Po zaznaczeniu Copy updates for selected products into directory możesz wskazać katalog, w którym zostaną umieszczone pliki. Kliknij Start by Rozpocząć pobieranie.