Walcząc ze spamem (Outlook 2002, XP PL)

Każdy użytkownik poczty elektronicznej, musi co dzień borykać się z ogromną ilością wiadomości z niechcianymi reklamami, które zaśmiecają skrzynkę pocztową. Obecnie pojawia się masa nowych programów, które teoretycznie ochronią nas przed otrzymywaniem takiej poczty. Za nim jednak zdecydujemy się na zakup takiego programu warto skorzystać filtrów poczty wbudowanej w programie Outlook, które choć nie są doskonałe, pomogą nieco ograniczyć zjawisko.

W celu włączenia filtrów antyspamowych i określenia ich opcji kliknij przycisk Organizuj znajdujący się na pasku narzędzi Standardowy i wybierz opcje Wiadomości śmieci. Tu możecie wybrać w jaki sposób Outlook będzie postępował ze spamem oraz pocztą która może zawierać treści dla dorosłych. W obu przypadkach możemy ustalić to czy program będzie przenosił tego rodzaju wiadomości do określonego przez nas folderu (standardowo Wiadomości-śmieci), czy też będzie je oznaczał wybranym przez nas kolorem.

Natomiast, aby dołączyć jakiegoś nadawcę do listy nadawców zarzucających naszą skrzynkę śmieciami, zaznacz wiadomość od wybranego nadawcy, a następnie wybierz polecenie Akcje/Wiadomości-śmieci/Dodaj do listy nadawców śmieci.