Wiedźmin 3: Dziki Gon - 13 porad na dobry start


Zbierz wiedźmiński zestaw ekwipunku

Geralt może zbierać schematy, które pozwolą wykonać u rzemieślnika przedmioty o świetnych parametrach

Geralt może zbierać schematy, które pozwolą wykonać u rzemieślnika przedmioty o świetnych parametrach

W Wiedźminie 3: Dziki Gon można znaleźć znacznie więcej wyposażenia, niż w poprzednich częściach trylogii. Oprócz standardowych przedmiotów można znaleźć dziesiątki unikalnych mieczy srebrnych, mieczy stalowych i kusz z wykorzystaniem których Geralt może walczyć z ludźmi i potworami oraz zbroi, rękawic, butów i spodni, które wiedźmin może na siebie założyć. Można wybierać ekwipunek lekki, wzmocniony i ciężki i warto ten wybór zgrać z odpowiednią umiejętnością w celu uzyskania najlepszego bonusu.

Oprócz tego gracz może wykonać zadania polegające na odnalezieniu schematów ekwipunku wiedźmińskiego ze szkoły kota, gryfa, niedźwiedzia itp. Warto skompletować taki zestaw. Jego poszczególne elementy mają bardzo dobre statystyki. Wymaga to jednak bardzo dużo czasu. Najpierw trzeba znaleźć odpowiednie schematy, potem składniki, a na koniec rzemieślników, którzy będą w stanie wykonać zamówienie. Niestety, gra nie przewiduje dodatkowych bonusów za skompletowanie całego zestawu.

Rozwijaj postać Geralta z głową

W każdej chwili można sprawdzić wpisy w samouczku, które przypomną zasady gry

W każdej chwili można sprawdzić wpisy w samouczku, które przypomną zasady gry

Warto też na samym początku gry zaplanować rozwój postaci. Możliwych do wykupienia umiejętności jest znacznie więcej, niż punktów jakie gracz może zdobyć. Jednocześnie można korzystać też tylko z kilku z nich, a połączenie umiejętności i mutagenu w danym kolorze daje dodatkowe bonusy. Warto wybrać jedną umiejętność dającą bonusy od noszenia konkretnego typu ekwipunku i niezależnie od wybranej taktyki rozwinąć umiejętność znaku Aksji dającą dodatkowe opcje dialogowe.

Na szczęście nawet jeśli gracz z początku rozdysponuje nierozważnie punkty, to na późniejszym etapie gry można zakupić przedmiot o nazwie Eliksir Oczyszczenia. Pozwoli on zresetować rozwój postaci. Można z tego rozwiązania skorzystać po to, by w całości zmienić taktykę nawet pod sam koniec gry i przeobrazić się w kilku minut z Wiedźmina bazującego na znakach i lekkim pancerzu w zabijakę korzystającego z mikstur i ciężkiej zbroi.

Odnajduj miejsca mocy w Wiedźminie 3

Miejsca mocy pozwalają czasowo zwiększyć moc znaków

Miejsca mocy pozwalają czasowo zwiększyć moc znaków

Rozwój postaci to bardzo ważna część gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wraz z każdym zdobytym poziomem gracz zdobywa jednak tylko jeden punkt umiejętności. Jest na szczęście jednak inny sposób, w jaki można zwiększyć możliwości bojowe Geralta. W tym celu należy znaleźć na mapie tzw. miejsca mocy.

Po dotarciu do ich po raz pierwszy Geralt otrzyma bonus w postaci jednego punktu umiejętności. Warto zapamiętać lokalizację miejsc mocy, bo każdorazowo po ich odwiedzeniu i wykorzystaniu dostaje się dodatkowy czasowy bonus zwiększający na pół godziny moc znaku przypisanego do danego monumentu.