Wiedźmin 3: Dziki Gon - 13 porad na dobry start


Dodatki DLC do Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon DLC - Expansion Pass

Wiedźmin 3: Dziki Gon DLC - Expansion Pass

Twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon zapowiedzieli, że oprócz patchy do Wiedźmina 3 przygotują dla graczy aż 16 bezpłatnych dodatków DLC, które będą udostępniali na przestrzeni najbliższych tygodni. Pierwsze dwa z nich, które udostępniono w dniu premiery gry, dały dostęp do nowych fryzur dla Geralta i dodatkowego ekwipunku. W nadchodzących dniach pojawić się między innymi alternatywny strój dla czarodziejki Yennefer i dodatkowe zadanie, które będzie mógł wykonać Geralt. CD Projekt RED trzyma w tajemnicy zawartość kolejnych dodatków. Warto instalować je, jak tylko się pojawią.

Do sprzedaży trafił też pakiet dwóch dużych dodatków DLC do gry o nazwie Expansion Pass, który zaoferuje graczom w przyszłości kolejne 30 godzin rozgrywki. Już w październiku udostępniony zostanie pierwszy z nich o nazwie Serce z Kamienia. W ramach tego rozszerzenia gracz wróci do Oxenfurtu, gdzie Geralt będzie musiał rozwiązać pewną tajemnicę. W drugim z dodatków o nazwie Krew i Wino, którego premiera przewidziana jest na pierwszy kwartał 2016 roku, udostępniona zostanie zupełnie nowa lokacja, czyli niedotknięty wojną region wiedźmińskiego świata o nazwie Touissant.

Skorzystaj z pada w Wiedźminie 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra multiplatformowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra multiplatformowa

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon została wydana na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji, czyli Microsoft Xbox One oraz Sony PlayStation 4. W przypadku konsol sterowanie Geraltem realizowane jest z wykorzystaniem pada do gier, który np. wibruje, gdy wiedźmiński medalion Geralta zareaguje na magię w okolicy. Posiadacze PlayStation 4 i Dualshocka 4 mogą też skorzystać z panelu dotykowego, by szybciej dostać się do menu mapy i ekwipunku, a panel świetlny przypomina o aktualnie wybranym znaku.

Gracze korzystający z PC do sterowania postacią w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon wykorzystać zarówno klawiaturę i mysz, jak i kontroler do gier. Naprawdę warto skorzystać z kontrolera, np. takiego od konsoli Xbox 360, nawet jeśli gra się w Wiedźmina 3: Dziki Gon na monitorze, a nie na telewizorze. Pad to nie jest duży wydatek, a gra CD Projekt RED była projektowana z myślą o obsłudze z wykorzystaniem obu rodzajów interfejsu. Walka z wykorzystaniem pada może okazać się wygodniejsza i bardziej satysfakcjonująca niż starcia z wykorzystaniem myszy i klawiatury.

Zobacz także: Wiedźmin 3 na PS4 - recenzja