Wiedźmin 3: Dziki Gon - 13 porad na dobry start

Wiedźmin 3: Dziki Gon to bardzo złożona gra. Gracz może w niej zwiedzać ogromny otwarty świat i wykonywać dziesiątki zadań. Osoby niezaznajomione z tytułami z gatunku cRPG mogą z początku poczuć się zagubione, dlatego przygotowaliśmy zbiór 10 porad, które pomogą Ci stać się lepszym wiedźminem.


Najnowsza polska gra od studia CD Projekt RED należy do gatunku cRPG. Tytuł ten będzie stawiał przed graczem coraz większe wyzwania. Gry z gatunku cRPG wymagają nie tylko umiejętnego eksplorowania otoczenia, ale też planowania tego, w jakim kierunku rozwinąć postać i jaki ekwipunek dobierze gracz. Obok ośmiu powodów, dla których warto zagrać w Wiedźmina 3, przedstawiamy 13 porad na dobry start.

Dopasuj poziom trudności Wiedźmina 3

Gracze mogą wybrać jeden z czterech poziomów trudności

Gracze mogą wybrać jeden z czterech poziomów trudności

Wiedźmin 3: Dziki Gon oferuje graczom kilka różnych poziomów trudności. Najprostszy z nich pozwala cieszyć się historią, a walka chociaż nadal wymagająca, nie wymaga stosowania wymyślnej taktyki. Dla kontrastu na najwyższym poziomie trudności każda walka będzie wyzwaniem i będzie wymagała nie tylko dbania o jakość ekwipunku, ale także stosowanego planowania oraz korzystania z mikstur alchemicznych, odwarów, olejów, znaków i petard. Jeśli gra okaże się nieprzyjemnie trudna, poziom trudności można zmienić w dowolnej chwili - nawet podczas walki.

Gracze mogą też zmodyfikować wyświetlanie poszczególnych elementów interfejsu. To może zarówno ułatwić, jak i utrudnić wykonywanie zadań. Osoby, którym sprawia problemy odnajdywanie wskazówek podczas używania wiedźmińskich zmysłów, mogą w opcjach znaleźć ustawienie pozwalające na wyświetlanie ich na minimapie. To ułatwi i przyspieszy podążanie za śladami potworów, zapachami unoszącymi się w powietrzu itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyłączyć to ustawienie jeśli tylko gracz się rozmyśli.

Rozsądnie zarządzaj ekwipunkiem wiedźmina

W ekwipunku Geralta można znaleźć dziesiątki różnych przedmiotów

W ekwipunku Geralta można znaleźć dziesiątki różnych przedmiotów

Nowa gra CD Projekt RED należy do gatunku cRPG. Jednym z zadań gracza jest zbieranie ekwipunku. Aby zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy do wykonania kolejnych zadań i składniki do stworzenia mikstur oraz najlepszego możliwego wyposażenia u rzemieślników, należy zbierać wszystkie możliwe przedmioty. Dotyczy to zarówno skarbów, wyposażenia zostawionego przez wrogów i części ciał potworów oraz rosnących na polach, bagnach i w lasach roślin, jak i prostych przedmiotów z domów bohaterów niezależnych. Gra nie karze za kradzież, jeśli Geralt nie zostanie przyłapany na tym procederze przez strażnika, a mieszkańcy nie zwracają uwagi na buszowanie w ich prywatnych skrytkach na ich oczach.

Użycie wiedźmińskich zmysłów podświetla wszystkie miejsca w okolicy, gdzie można zebrać przedmioty. W niemal każdym pomieszczeniu są szafki i kufry, z których można wyciągnąć kolejne przedmioty. Każdy z nich można sprzedać lub rozłożyć u rzemieślnika na składniki, które przydadzą się do zbudowania lepszego wyposażenia. Warto zbierać wszystko i nie sprzedawać nie ważących wiele przedmiotów, które mogą się przydać w przyszłości. Trzeba jednak pamiętać, że w grze nie ma żadnej skrytki na skarby Wiedźmina, dlatego nie można przedmiotów chomikować w nieskończoność. Można za to zakupić lub wygrać w wyścigach juki dla konia, które pozwolą trzymać w ekwipunku znacznie więcej przedmiotów.