WinSnap - proste narzędzie do przechwytywania ekranów

WinSnap to jedno z najprostszych narzędzi do tworzenia zrzutów ekranowych, jakie dostępne jest obecnie na rynku. Jego prostota wynika nie tyle ze znikomej liczby funkcji, co raczej z faktu, iż poza swoim podstawowym zadaniem, nie pozwala na wiele więcej.

Aplikacja nie należy do narzędzi darmowych. W chwili pisania tego artykułu jego cena wachała się w granicach 70 złotych (67.77 PLN na dzień 5 Listopada 2008). O ile dla większości użytkowników domowych jest to ogromna bariera, o tyle przed wydaniem ostatecznego sądu, co do przydatności programu, warto zapoznać się wcześniej z jego możliwościami.

Konstrukcja programu została dość dobrze przemyślana. Pierwszy zrzut ekranu wykonywany jest już przy samym uruchamianiu programu. O ile funkcja ta może okazać się przydatna dla niektórych z nas, o tyle podobny efekt (przechwytywania ekranu jeszcze przed pełnym uruchomieniem programu) możemy osiągnąć stosując zwykłe, dostępne w systemie operacyjnym narzędzia (klawisz Print Screen).

Jednakże nie jest to jedyna opcja, która wyróżnia program na tle konkurencji. Programiści wbudowali w niego możliwość tworzenia zrzutów określonej części ekranu. i tak oto możemy przechwytywać wszystko to co widoczne jest na monitorze, widok tylko jednej, aktywnej aplikacji, jeden wybrany obiekt w oknie aplikacji, czy malutki wycinek ekranu (ustalany przed wykonaniem zrzutu ekranu).

Na każdym z wykonanych przez nas zrzutów znaleźć się mogą dodatkowe elementy, a więc kursory myszy, znaki wodne, kontury, czy cienie. Obiekty możemy ponadto obracać o dowolny kąt, zmieniać ilość kolorów, czy skalować.

Całość dostępna jest oczywiście w polskiej wersji językowej. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideoprezentacji, z której dowiemy się, czy aplikacja warta jest poświęcenia jej kilku minut na naszym komputerze.

Pobierz Volumouse 1.65{{/

Producent/dystrybutor: NirSoft

Data dodania: 2008-11-12

Rozmiar pliku: 85,42 KB

Nazwa pliku: volumouse_setup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista