WinTools.net Professional - kolejne narzędzie do czyszczenia rejestru

WinTools.net Professional reprezentuje, i tak już szeroką, rodzinę produktów do czyszczenia i konserwacji rejestru oraz samego systemu operacyjnego. Nie wyróżnia się bardzo na tle konkurencji. Jej największą zaletą może okazać się moduł nadzorowanej instalacji programów oraz polskojęzyczny interfejs.

Aplikacja nie jest dobrze znana w środowisku internautów. Niekoniecznie wynika to z jej słabości. Być może została ona źle rozreklamowana, bądź jej interfejs nie przypadł do gustu użytkownikom.

Możliwości programu sprowadzają się nie tylko do wspomnianego wcześniej nadzorowanego instalowania aplikacji. Co prawda jest to najatrakcyjniejszy moduł całego pakietu, gdyż pozwala on kompletnie usunąć wybraną aplikację, nawet, gdy jej deinstalator zostawia na komputerze górę śmieci, ale funkcji znajdziemy tu o wiele więcej.

WinTools.net pozwala nam przeanalizować komputer w poszukiwaniu nieużywanych skrótów, plików oraz folderów tymczasowych. Należy zaznaczyć tu, że całość opiera się o wbudowane maski, których liczbę możemy rozszerzać o dowolnie wybrane rozszerzenia.

Aplikacja pozwala także na przeszukiwanie rejestru. Operacja ta ma na celu wykrycie tak nieużywanych wpisów po programach, jak i odnalezienia określonej pozycji w danej jego gałęzi. Aby jednak zabezpieczyć wszystkie operacje na rejestrze, możliwe jest przy okazji stworzenie jego dokładnej kopii, aby w przyszłości, w razie błędów, możliwe stało się przywrócenie systemu do stanu wyjściowego.

Program ponadto pozwala nam sprawdzać, jakie elementy są automatycznie uruchamiane na starcie oraz które z procesów siedzą obecnie w pamięci. Mało tego! Pozwala nam on jeszcze zmieniać wartości zmiennych lokalnych, zmieniać wygląd pulpitu, modyfikować ustawienia internetowe oraz wpływać na to, jak system będzie dbał o naszą prywatność.

WinTools.net jest niestety narzędziem płatnym. Za licencję jednostanowiskową przyjdzie nam zapłacić w jego przypadku około 85 złotych, co jak na program tej klasy może wydawać się dość wygórowaną sumą.

Pobierz WinTools.net Professional 9.5.0

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: WinTools Software Engineering

Data dodania: 2008-07-07

Rozmiar pliku: 7,83 MB

Nazwa pliku: wintoolspro.exe

Licencja / cena: Shareware

Platforma systemowa: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP