WinXP Manager - Kompleksowa obsługa XP'ka

WinXP Manager to niegdyś bardzo popularny program do edycji ukrytych ustawień systemu Windows XP. Dziś jego "światłość" nieco blednie - raz, z powodu rosnącej powoli popularności Visty - dwa, z powodu obecności wielu innych narzędzi o dość podobnych zastosowaniach, acz darmowych.

Aplikacja pozwala ingerować nam we wszelkie opcje związane z normalną pracą systemu. Z jej pomocą wyłączymy niechciane usługi, dostosujemy szybkość pracy systemu do posiadanej ilości pamięci ram oraz typu procesora, usuniemy niechciane programy startowe lub zmienimy zachowanie Windowsa przy wykrywaniu nowych napędów.

Co jeszcze potrafi aplikacja? Z pomocą modułu Disk Analyzer sprawdzimy wykorzystanie miejsca przez poszczególne foldery. Moduł Unnecesary Files zwolni nam nieco miejsca na dysku, usuwając niepotrzebne kopie sterowników lub pliki pomocy.

Całość uzupełniają moduły odinstalowywania aplikacji, usuwania błędnych plików, czy odnajdowania duplikatów.

Mało tego, aplikacja potrafi ponadto zmienić wygląd i sposób interakcji systemu z użytkownikiem. Całą paletę narzędzi potrzebnych nam do tego celu znajdziemy w specjalnej karcie Customization.

A skoro o kartach mowa, to warto tu wspomnieć, iż wszystkie dostępne w programie narzędzia podzielone są w kategorie, w zależności od tego, jaki wynik chcemy osiągnąć używając programu.

Niestety całośc aplikacji, bez względu na to, czy korzystamy z niej w domu, czy w warunkach firmowych jest płatna. Koszt pakietu oscyluje w granicach 90 złotych, ale jak zapewniają nas na starcie autorzy, zakup licencji upoważnia nas dw przyszłości do darmowej przesiadki na kolejny program twórców - Vista Manager.

Pobierz WinXP Manager 5.2.4

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Yamicsoft

Data dodania: 2008-04-28

Rozmiar pliku: 5,31 MB

Nazwa pliku: xpmanager.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows XP/2003