WindowBlinds - okna dobrze wystrojone

WindowBlinds to mająca długi rodowód aplikacja, mająca pomóc użytkownikom w zmianie wyglądu okienek. Program nie korzysta ze standardowych "tematów Windows" w celu zmiany jego wyglądu - jest raczej nakładką na już obecny silnik skórek, przez co znosi ograniczenia obecne w systemach operacyjnych spod znaku okienek, jakimi są wielkość i rozmieszczenie elementów na pasku tytułu, czy transparentność.

Poza zmianą "tematu" okienek, aplikacja doskonale radzi sobie także ze zmianą innych elementów systemu Windows. Dzięki niej zmienimy domyślne ikony dla najpopularniejszych typó plików i miejsc systemowych, podmienimy animacje, widoczne przy kopiowaniu, czy usuwaniu plików, dodamy przezroczystość do okien, zmienimy zabarwienia nieaktywnych elementów, odświeżymy ikonki na paskach narzędzi, czy tła folderów. Oczywiście, jeśli mamy na to ochotę, możemy użyć programu także w celu zmiany tapety - jednorazowego lub okresowego.

Aplikacja w domyślnej konfiguracji posiada zaledwie 6 motywów graficznych, jednakże dzięki integracji z internetową bazą danych skórek, będziemy mogli dodawać wciąż to nowe tematy do już istniejących w programie.

WindowBlind jest niestety programem płatnym. Jej koszt, na chwilę obecną (25.09.2008) oscyluje w granicach 50 złotych.

Pobierz WindowBlinds 6.3 build 109

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Stardock Systems, Inc.

Data dodania: 2008-09-22

Rozmiar pliku: 20,95 MB

Nazwa pliku: WindowBlinds6_public.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows XP/Vista


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: