Windows 10 - kto powinien na niego przejść, a kto jeszcze poczekać

Jeżeli ktoś nie bierze udziału w programie Windows Insider, może mieć wątpliwości, czy przejść na Windows 10? Oto kilka faktów, które pomogą w podjęciu decyzji.


Windows 10 - kto powinien na niego przejść, a kto jeszcze poczekać

Windows XP

Jeśli wciąż używasz Windows XP, zdecydowanie czas na przesiadkę. Owszem, wszystko działa jak należy - mimo zakończenia wsparcia przez Microsoft - wciąż ukazują się nowe wersje programów i gier na ten system, jednak z biegiem czasu będzie on coraz bardziej podatny na ataki hakerów i wirusy, a ilość nowych aplikacji i gier, które będą się na niego ukazywać, coraz mniejsza. Przejście prędzej czy później będzie konieczne, a po Windows 10 i tak nie będzie niczego nowego.

Windows 10 - kto powinien na niego przejść, a kto jeszcze poczekać

Koniec Windows XP?

Windows Vista

Użytkownicy Windows Vista również powinni zmienić swój system operacyjny na nowy. Wsparcie dla Visty kończy się co prawda dopiero w kwietniu 2017 roku, jednak pod względem wygody działania Windows 10 znacznie ją przewyższa. Niestety, ten system nie jest objęty darmową aktualizacją.

Windows 7

Według wielu opinii Windows 10 łączy w sobie najlepsze cechy Windows 7, XP oraz 8.1. Jeśli komuś mało zachęty, otrzymuje możliwość darmowego przejścia z "siódemki" na 10 w okresie od 29 lipca 2015 do 29 lipca 2016 roku. Zyska się równie sprawny system, z takimi dodatkami jak Cortana, wirtualne pulpity i obsługa DirectX 12. Jedyne, co zniknie, to Windows Media Center. Jeśli jednak teraz nie czuje się potrzeby zmian, można wstrzymać jeszcze kilka miesięcy, choćby po to, aby poznać opinie innych użytkowników na temat nowego systemu.

Windows 10 - kto powinien na niego przejść, a kto jeszcze poczekać

Windows 7

Windows 8 i 8.1

Tu sprawa jest prosta - warto przejść z tych systemów na najnowszy. Powodów jest wiele, a co ciekawe - nie ma żadnych naprawdę mocnych argumentów przeciwko zmianie Windows 8.1 na Windows 10. Nowy system Microsoftu zawiera wszystkie rozwiązania, jakie mają poprzednicy, a do tego zawiera nowe. I dla posiadaczy "ósemek" również aktualizacja nie wymaga wydawania choćby grosza.