Windows 10 - przewodnik po Ustawieniach


Urządzenia

Druga sekcja Ustawień związana jest z obsługą urządzeń podpinanych do komputera. Tu znajdują się funkcje dotyczące drukarek i skanerów, połączonych urządzeń, autoodtwarzania, myszy i płytki dotykowej oraz... autokorekty. Windows 10 może wykrywać literówki i podkreślać je oraz automatycznie poprawiać. W Autoodtwarzaniu kryje się natomiast wybór akcji, jakie komputer ma przeprowadzić po podpięciu dysku zewnętrznego lub karty pamięci, a Połączone urządzenia to także funkcja blokowania pobierania podczas korzystania z płatnych połączeń internetowych.

Windows 10 - przewodnik po Ustawieniach

Tak użytkownik może zadbać o mniejsze koszty płatnych połączeń

Sieć i internet

Trzecia sekcja pozwoli na sprawdzenie zużycia danych w ciągu ostatnich 30 dni (można wejść w bardziej szczegółowy wykres), skonfigurowanie połączenia VPN, telefonicznego, Ethernetu oraz serwera Proxy. Co ciekawe, to ostatnie może być wykonane w dużej części automatycznie, przy użyciu wbudowanego w system skryptu instalacyjnego.

Zobacz również:

  • Windows 11 - jak przywrócić system do ustawień fabrycznych [PORADNIK]
Windows 10 - przewodnik po Ustawieniach

Opcje związane z siecią

Personalizacja

Opcje związane z personalizacją systemu znajdują się w czwartej sekcji. Użytkownik ma pełną kontrolę nad wszystkim - tłem, kolorami na pasku zadań, ekranu blokady, kompozycjami oraz ekranem startowym. W tym ostatnim przypadku można przełączyć go na tryb pełnoekranowy. W Ekranie blokady znajdują się możliwości wyboru aplikacji, której stan ma być wyświetlany oraz aplikacji, dla których możliwy będzie szybki stan.

Windows 10 - przewodnik po Ustawieniach

Personalizacja ekranu blokady