Windows 11 - jak wrócić na Windows 10? [PORADNIK]

Co zrobić, jeśli zainstalowało się wczesną wersję Windows 11, jednak nie spełnia ona oczekiwań i chcesz wrócić na Windows 10? Oto prosty sposób.

Niedawno Microsoft udostępnił pierwszy build Windows 11 dla użytkowników Windows Insider. Mamy tam nowy interfejs, zmienione ustawienia, nowy Microsoft Store i inne elementy. Jednak nie jest to build przygotowany perfekcyjnie - użytkownicy skarżą się na liczne niedociągnięcia i problemy. Jeśli chcesz powrócić do Windows 10, nie musisz formatować dysku i dokonywać ponownej instalacji. Microsoft był przygotowany na taką okoliczność i wprowadził kilka sposobów na powrót do poprzedniej wersji systemu. Oto one.

  • w Windows 11 otwórz Ustawienia i przejdź do zakładki Windows update
  • wybierz tam Opcje zaawansowane, a następnie Odzyskiwanie
  • kliknij na Cofnij
Windows 11 - jak wrócić na Windows 10? [PORADNIK]

Microsoft zapyta o powody, dla których chcesz cofnąć zmiany. Możesz wybrać jedną z proponowanych i nacisnąć Dalej. Wówczas pojawi się kolejne pytanie - czy chcesz zainstalować najnowsze poprawki systemu, które likwidują bugi? Dotyczy to Windows 11, więc wybierz nie i kontynuuj. Pojawi się przypomnienie, że programy trzeba będzie zainstalować ponownie, otrzymasz również możliwość wyboru plików do zachowania. Następnie wybierz Dalej.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Edge 92 - bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie

Pamiętaj, aby zapisać swoje hasło do konta Microsoft, aby zalogować się do systemu po cofnięciu zmian. Potwierdź chęć powrotu do wcześniejszego buildu i zaczekaj, aż system zrobi swoje. Nastąpi restart, a następnie możesz się zalogować do Windows 10. W przypadku laptopów zalecamy wykonanie całej operacji po podpięciu urządzenia do zasilania.

Źródło i grafika: Neowin