Windows 7 - automatyczne rozłączanie połączenia internetowego

W ostatnich latach technologia poszła do przodu i komputer oraz połączenie internetowe nie wymagają wyłączania. Sporo osób trzyma je włączone praktycznie bez przerwy. Okazuje się jednak, że może wiązać się to z poważnymi zagrożeniami. Warto ustawić automatyczne zrywanie połączenia z Siecią po pewnym czasie bezczynności.

Dostęp do Internetu wiąże się z wieloma zagrożeniami. To właśnie najczęściej tą drogą do komputera dostają się wirusy, a hakerzy próbują uzyskać nasze dane. Wraz ze spadkiem cen połączeń internetowych, coraz częściej pozostawiamy je uruchomione w czasie naszej nieobecności przy komputerze. Ten czas jest zwykle intensywnie wykorzystywany przez włamywaczy. Komputer można jednak skonfigurować w ten sposób, by po określonym czasie bezczynności bądź braku przesyłanych danych połączenie internetowe automatycznie się wyłączało.

1. Rozwiń menu startowe, wpisz polecenie regedit i wciśnij klawisz [ENTER]. Rozwiń kolejno następujące klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, RemoteAccess i zaznacz Parameters.

Zobacz również:

  • Microsoft oszalał? Windows 7... dostaje nowoczesną funkcję

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy w prawej części okna, wybierz Nowy i Wartość DWORD. Nadaj wartości nazwę AutoDisconnect. Wciśnij dwukrotnie [ENTER] i w polu Dane wartości umieść liczbę, która będzie oznaczała minuty nieaktywności, po których połączenie zostanie zerwane. Możesz wpisywać liczby z przedziału od 0 do 1000. Kliknij OK, zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie komputer.