Windows 7 - dynamiczny pulpit

Pulpit Windowsa jest jednym z najczęściej oglądanych obszarów. Warto więc przystroić go tak, aby patrzenie na niego sprawiało nam przyjemność.

Podobnie jak wygaszasz ekranu może ci się znudzić wygląd pulpitu. Możliwa jest ręczna zmiana tapet, ale w Windows 7 można też użyć do tego celu automatycznych funkcji systemu, które zadbają, by w regularnych odstępach na ekranie pojawił się nowy plik graficzny (jeszcze większe możliwości w tym zakresie dają usługi sieciowe, jak na przykład Webshots).

1. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Personalizuj. Kliknij u dołu okna łącze Tło pulpitu. Na liście Lokalizacja obrazu wskaż, skąd mają być pobierane pliki do wyświetlenia. Do wyboru masz standardowe tła pulpitu, obrazy z biblioteki Windows czy najwyżej oceniane zdjęcia.

Zobacz również:

  • Patch Tuesday: łatki dla Windows 10, 8.1 oraz 7
  • Niesamowita aplikacja: ustaw na tapetę zdjęcia z Google Photos

2. Jeżeli chcesz użyć plików zapisanych na dysku, naciśnij przycisk Przeglądaj. Po wyświetleniu zdjęć wciśnij klawisz [CONTROL] i kliknięciem wskaż te, które zostaną użyte do pokazu. Jeżeli chcesz od razu wybrać wszystkie, kliknij Zaznacz wszystko, jeżeli chcesz usunąć wszystkie zaznaczenia, kliknij Wyczyść wszystko.

3. U dołu okna, na liście Położenie obrazu wybierz sposób, w jaki grafiki mają wypełniać powierzchnię pulpitu. W polu obok zdefiniuj czas, przez jaki ma być wyświetlane każde zdjęcie. Jeżeli zaznaczysz opcję Losowo, wybór plików na tapetę będzie się odbywał w sposób przypadkowy. Zapisz konfigurację przyciskiem Zapisz zmiany.