Windows 7 - kasowanie śladów w WMP

Kiedy udostępniamy komputer innej osobie, zazwyczaj nie chcemy, aby przeglądała historię naszej działalności. Windows Media Player przechowuje informacje o wszystkich odtwarzanych plikach multimedialnych, dlatego warto poświęcić chwilę na usunięcie historii.

Usuwanie śladów w Windows Media Playerze różni się nieco od kasowania śladów w systemie czy przeglądarce. Jeżeli nie korzystasz z żadnego programu zewnętrznego, który dba o twoją prywatność, powinieneś wiedzieć, jak to zrobić. Odtwarzacz przechowuje bowiem nie tylko informacje o filmach uruchamianych z płyt, ale także o odtwarzanych ze stron internetowych czy załączników poczty.

1. Rozwiń menu startowe, kliknij Wszystkie programy i uruchom odtwarzacz za pomocą polecenia Windows Media Player. Rozwiń menu Organizuj i wybierz polecenie Opcje. Przejdź na kartę Prywatność.

Zobacz również:

  • Chrome nie będzie wspierać dwóch systemów. Podano datę zakończenia obsługi
  • Recenzja: Cyberpunk 2077: Twój głos - recenzja komiksu

2. Poszukiwane opcje znajdują się w sekcji Historia. W WMP nie można, jak w innych programach, usunąć śladów jednym kliknięciem. Należy poinformować program, jakich śladów ma unikać. Aby to zrobić, usuń zaznaczenia z opcji, które chcesz pomijać, na przykład Wideo, i zostaw przy tych, które mają być przechowywane w pamięci - na przykład Muzyka.

3. Dopiero teraz kliknij przycisk Wyczyść historię. Jeżeli chcesz również usunąć dodatkowe informacje podręczne o odtwarzanych płytach CD i DVD, użyj przycisku Wyczyść pamięć podręczną. Zamknij okno opcji przyciskiem OK.