Windows 7 - konfiguracja dodatkowych zegarów

Postępująca globalizacja powoduje, że często kontaktujemy się z ludźmi mieszkającymi w innym kraju. Robiąc to, warto znać tamtejszą godzinę, aby nie usiłować skontaktować się z kimś w środku nocy.

Możliwość łatwego przemieszczania się po świecie, likwidacja niektórych granic i ograniczeń w podróżowaniu czy wzrost popularności serwisów społecznościowych powodują, że często kontaktujemy się z osobami mieszkającymi na drugim końcu globu. Wtedy jednak, gdy u nas jest środek dnia, w innych strefach czasowych może być jeszcze noc. Abyś nie musiał przeliczać za każdym razem godzin i zastanawiać się czy twój znajomy jeszcze śpi, włącz w systemie dodatkowe zegary, które będą wyświetlały czas w innych strefach czasowych.

1. Kliknij ikonę zegara wyświetloną w zasobniku systemowym, w prawym dolnym rogu ekranu. Wybierz opcję Zmień ustawienia daty i godziny. Przejdź na kartę Zegary dodatkowe.

Zobacz również:

  • Chrome nie będzie wspierać dwóch systemów. Podano datę zakończenia obsługi

2. Możesz włączyć wyświetlanie godzin w dwóch dodatkowych strefach czasowych. Zaznacz opcję Pokaż ten zegar i w polu Wprowadź wyświetlaną nazwę umieść nazwę zegara. Rozwiń listę Wybierz strefę czasową i wskaż na niej strefę, która cię interesuje. W podobny sposób, po zaznaczeniu drugiej opcji Pokaż ten zegar skonfigurujesz kolejną strefę. Kliknij OK. Aby sprawdzić godzinę, wystarczy umieścić kursor myszy nad ikoną zegara w zasobniku.