Windows 7 - planowanie pobierania w WMC

Windows Media Center co pewien czas pobiera z Sieci dane, przez co może obciążyć nasze łącze w najmniej odpowiednim momencie. Warto zajrzeć do ustawień i samodzielnie wybrać czas, kiedy mają być przeprowadzane aktualizacje.

W zależności od konfiguracji Windows Media Center łączy się okresowo z Internetem i pobiera różne informacje. Może to niepotrzebnie obciążać łącze albo wykorzystywać dzienny limit danych. Warto WMC skonfigurować w ten sposób, by pobierał dane, gdy łącze jest najmniej obciążone, na przykład w nocy.

1. Rozwiń menu startowe i kliknij Windows Media Center, by uruchomić program. Korzystając z kursora myszy (klikając na strzałkę u dołu ekranu), kółka bądź pilota, jeżeli twój komputer podłączony jest do telewizora, przewiń listę głównych grup w dół i wybierz Zadania. Kliknij polecenie Ustawienia.

Zobacz również:

  • Chrome nie będzie wspierać dwóch systemów. Podano datę zakończenia obsługi

2. Wybierz polecenie Ogólne u góry listy, a następnie Opcje pobierania automatycznego. Usuwając zaznaczenie z opcji Pobierz grafiki albumów dla dysków CD, informacje o…, ograniczysz pobieranie danych jedynie do aktualizacji programu. Pobieranie wyłączysz całkowicie, usuwając również zaznaczenie z opcji Między następującymi godzinami automatycznie pobierz…. Jeżeli jednak pozostawisz ściąganie danych włączone, za pomocą pól Czas rozpoczęcia i Czas zatrzymania określ godziny i minuty, pomiędzy którymi program może łączyć się z Internetem. Jeśli chcesz pobrać informacje natychmiast, kliknij Pobierz teraz. Zapisz zmiany, używając polecenia Zapisz. Do ekranu głównego cofniesz się, klikając strzałkę w lewym, górnym rogu okna.