Windows 7 - rejestrator problemów

W Windows 7 znajdziemy program o nazwie Rejestrator problemów. Nazwa może być trochę mylna, ponieważ nie zapisuje on jedynie komunikatów o błędach, ale pozwala rejestrować i powtarzać w przyszłości wszystkie wykonywane przez użytkownika operacje.

Windows zawiera wiele interesujących narzędzi, które nie są dostępne z poziomu menu. Jednym z nich jest rejestrator problemów. Ten niepozorny program pozwala zarejestrować wszystkie operacje, jakie wykonuje w systemie użytkownik. Można je następnie odtworzyć. Narzędzie przyda się do zapisania kroków prowadzących do błędu bądź pokazujących rozwiązanie jakiegoś problemu.

1. Aby uruchomić rejestrator, rozwiń menu startowe, wpisz polecenie psr i wciśnij [ENTER]. Na ekranie zobaczysz niewielki pasek programu. Jeżeli chcesz rozpocząć rejestrowanie, wciśnij Rozpocznij rejestrowanie.

Zobacz również:

  • Chrome nie będzie wspierać dwóch systemów. Podano datę zakończenia obsługi

2. Opcje programu definiuje się po kliknięciu niewielkiej strzałki z prawej strony i wybraniu Ustawienia. W polu Lokalizacja wyjściowa zdefiniujesz katalog, w którym zostaną zapisane pliki. Musisz jeszcze nadać plikowi nazwę oraz wybrać format zapisu. Możesz też określić liczbę przechowywanych ekranów. Zamknij okno konfiguracyjne przyciskiem OK. Zapis możesz wstrzymać, używając przycisku Wstrzymaj rejestrowanie, bądź zakończyć poleceniem Zatrzymaj rejestrowanie.

3. Po otworzeniu pliku (otwiera się on w przeglądarce) zobaczysz listę wykonanych przez ciebie operacji, dokładnie opisanych i opatrzonych zrzutami ekranu. Ponadto w pliku zostały zamieszczone szczegóły dotyczące wykonywanych kroków.