Wspaniałe duety aplikacji

Narzędzia, które przedstawiamy w tym materiale, są bardzo przydatne same w sobie. Jednak w połączeniu z innymi okazują się po prostu nie do pobicia. Prezentujemy pary programów, które powinieneś mieć.

Narzędzie Rocketdock wyczaruje na ekranie szykowny pasek zadań, który umożliwi ci szybkie przywoływanie często używanych aplikacji. Programem Switcher możesz potem szybko przeskakiwać między uruchomionymi aplikacjami.

Prawie wszystkie pary narzędzi prezentowanych w poniższym materiale zamieszczamy na wirtualnej płycie. Większość z nich jest bezpłatnych lub przynajmniej dostępnych także w darmowej wersji. Niektóre spośród omawianych programów zapewne znasz – chociażby wyszukiwarkę lokalną Everything, która potrafi w ciągu kilku sekund odnaleźć na dysku twardym pliki spełniające określone kryteria. Jednak w połączeniu z inną aplikacją nawet znane dotychczas programy stają w zupełnie innym świetle.

Znajdowanie plików i ich otwieranie – Everything w duecie z Open With Enhaced

Everything. Wyszukiwarka lokalna Everything zalicza się do najbardziej zadziwiających programów w środowisku Windows. Po zainstalowaniu skanuje tablicę MFT (Master File Table) dysków twardych sformatowanych w systemie plików NTFS. Potem potrafi błyskawicznie znajdować pliki, które w danym momencie są potrzebne użytkownikowi. Jeśli chcesz, aby narzędzie było uruchamiane automatycznie wraz z systemem, w Windows XP wystarczy kliknąć menu Tools | Options i zaznaczyć pole wyboru Start Everything on System Startup na karcie General. Systemy Windows Vista, 7, 8 i 8.1 wymagają nieco więcej wysiłku, bo uniemożliwiają automatyczne uruchamianie programów z prawami administratora. Wymagane czynności opisujemy w poradzie „Uruchamianie aplikacji z większymi uprawnieniami”.

Wspaniałe duety aplikacji

Program Everything wymaga uprawnień administratora. Aby było możliwe jego automatyczne uruchamianie wraz z systemem, trzeba utworzyć nowe zadanie w Harmonogramie.

Open With Enhanced. Gdy użytkownik próbuje przywołać plik, którego typ nie jest zarejestrowany w systemie Windows lub do którego nie ma w systemie odpowiedniej aplikacji, na ekranie pojawi się bardzo skromna lista zainstalowanych programów. Narzędzie Open With Enhanced uzupełnia ten spis o dodatkowe aplikacje, korzystając w tym celu z nieustannie aktualizowanej bazy danych oprogramowania w internecie. W zestawieniu są wyszczególnione nie tylko programy, które są zainstalowane w systemie, lecz także inne aplikacje odpowiednie do otwierania plików danego typu. Jeśli wykaz okaże się wg ciebie niedostateczny, możesz kliknąć łącze look for appropriate program on the web, aby poszukać programu, który wyda ci się bardziej odpowiedni.

Wspaniały duet. Gdy Everything znajdzie plik nieznanego typu, otworzysz go z łatwością, korzystając z narzędzia Open With Enhanced, bo znajdzie stosowną aplikację.

Wspaniałe duety aplikacji

Aplikacja Wi-Fi Finder pomoże ci znaleźć publiczny hotspot w nieznanym miejscu. Jednak korzystanie z takiego punktu dostępowego bywa niebezpieczne. O należytą ochronę zadba chociażby F-Secure Freedome.