XFire - komunikator dla graczy

XFire to darmowy komunikator głosowy skierowany na graczy. Aplikacja skupia w sobie o wiele więcej funkcji niż tylko rozmowy z innymi użytkownikami programu. Narzędzie umożliwia nam także tworzenie i dzielenie się zrzutami ekranu z gier, nagrywanie filmów, czy zbieranie statystyk dotyczących serwerów, na których zwykliśmy przesiadywać grając.

Technicznie aplikacji najbliżej jest do komunikatora TeamSpeak. Ten drugi jednak nie oferują graczom tak wielu funkcji, więc nie dziwi fakt, iż traci on powoli użytkowników na rzecz właśnie XFire. Aplikacja nie próbuje nawiązywać połączeń bezpośrednich między użytkownikami. Nie dlatego, że ma z tym problemy, a dlatego, że zmuszało by to nas do większego wykorzystywania łącza, a co za tym idzie, zmniejszania jego pasma, dla aplikacji, które nas najbardziej w danej chwili interesują, czyli gier. XFire do rozmów wykorzystuje serwery pośredniczące, dzięki czemu My, grając, nie musimy obawiać się, że stracimy cenne milisekundy w trakcie gry.

Poza funkcjonalnością komunikatora, aplikacja oferujenam także inne usługi. Jedna z nich pozwoli nam sprawdzać na liście naszych znajomych, który z nich jest aktualnie dostępny, w co gra i na jakim serwerze. Ale to tylko początek.

Dzięki silnej integracji ze sterownikiem DirectX aplikacja pozwala tworzyć zrzuty z dowolnej gry, a nawet nagrywać sceny z niej. To dość ciekawe, gdyż jedynym jej konkurentem jeśli chodzi o tą funkcjonalność był do tej pory tylko Fraps, z którego korzystanie niestety wiąże się ze sporym wydatkiem (XFire rozprowadzany jest na licencji freeware).

Opcji jest zresztą o wiele więcej. Tym czym się szczycą autorzy jest automatyczne wykrywanie zainstalowanych na komputerze gier, powiadamianie o ich aktualizacjach oraz wykrywanie i informowanie użytkownika o dostępności serwerów przeznaczonych dla zainstalowanych na naszym komputerze gier.

Po zarejestrowaniu w komunikatorze otrzymujemy ponadto nieograniczoną przestrzeń na serwerach twórców. Będziemy z niej mogli korzystać w charakterze bloga lub użyć jej do przechowywania zrobionych przez nas zrzutów ekranu i filmów.

Pobierz Xfire 1.95 Build 33230

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Xfire

Data dodania: 2008-07-28

Rozmiar pliku: 4,59 MB

Nazwa pliku: xfire_installer_33230.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista