YouTube - jak aktywować ciemny motyw?

Oglądasz dużo klipów na YouTube i przy dłuższych sesjach bolą Cię oczy od jasnego interfejsu? Rozwiązaniem będzie przełączenie na ciemny motyw - jest dostępny zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej.


Google zaktualizowało aplikację YouTube na telefony z Androidem, a dzięki ciemnemu trybowi możesz nie tylko mniej męczyć oczy w trakcie oglądania, ale również zaoszczędzić energię swojego urządzenia mobilnego. Zarówno w wersji PC, jak i mobilnej, tryb ciemny sprawia - zgodnie z nazwą - że tło stron staje się ciemne. Włączenie tego trybu jest bardzo proste, a wyjaśniamy, ponieważ nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę z tej możliwości.

Jak włączyć tryb ciemny motyw na iOS?

Jeśli chcesz włączyć ciemny motyw na urządzeniu z systemem iOS, uruchom aplikację YouTube i kliknij na ikonkę konta w prawym, górnym rogu. Z menu wybierz Ustawienia, a następnie przełączenie na ciemny motyw. Tło natychmiast powinno stać się ciemne. Pozostanie ustawione jako domyślne - dopóki go nie wyłączysz.

YouTube - jak aktywować ciemny motyw?

YouTube - jak aktywować ciemny motyw?

Jak włączyć tryb ciemny motyw na Androidzie?

Metoda postępowania na systemie Android jest podobna, jednak wymaga dodatkowego kroku. Wejdź do ustawień - w tym celu musisz kliknąć na ikonkę konta - tam przejdź do działu Ogólne, a następnie wybierz Włącz ciemny motyw w całej aplikacji.

YouTube - jak aktywować ciemny motyw?

Jak włączyć tryb ciemny motyw w przeglądarce internetowej?

Jeśli oglądasz YouTube w przeglądarce internetowej, ciemny motyw możesz włączyć tam już od dwóch lat. Wymagane jest do tego takie samo działanie, jak w przypadku aplikacji mobilnych: logujesz się na konto, przechodzisz do znajdującej w menu opcji Ciemny motyw-wyłączony i klikasz na nią, a następnie na suwak ciemnego motywu. Gotowe. Od teraz za każdym razem, gdy zalogujesz się na swoje konto, zobaczysz YouTube w ciemnej odsłonie.

YouTube - jak aktywować ciemny motyw?