YouTube - jak filtrować komentarze

YouTube, jak wiele innych serwisów, jest miejscem gdzie sfrustrowani ludzie wyrażają swój gniew. Często czynią to w bardzo wulgarny sposób. Co zrobić jeśli nie chcemy aby nasze dziecko dotarło do niecenzuralnych komentarzy? O tym w naszym materiale.

Oglądając materiały zamieszczone w serwisie YouTube nietrudno natrafić na wideo pod którym są wulgarne komentarze. Co zrobić kiedy nie chcemy tego czytać ani oglądać? Radzimy jak dokonać filtracji komentarzy.

Oczywiście każdy przeczytany komentarz możemy oznaczyć jako spam. Tego typu forma jest jednak pracochłonna i nie eliminuje samego problemu. Poza tym zakładamy, że w ogóle nie chcemy żebyśmy my albo nasze dzieci natrafiały na tego typu internetowe wypowiedzi. Z pomocą przyjdą nam odpowiednie dodatki do naszych przeglądarek internetowych.

Korzystającym z Firefoksa można polecić aplikację YouTube Comment Snob. Pozwala ona na blokowanie wybranych komentarzy, które zawierają wulgarne słowa. Jeśli dany komentarz posiada którekolwiek z nich - nie będzie on wyświetlany. Ponadto program ma wiele innych ciekawych funkcji. Wśród nich wymienić można możliwość blokowania komentarzy które: nie zawierają wielkich liter, są pisane tylko i wyłącznie wielkimi literami czy też zawierają zbyt wiele błędów ortograficznych (ochrona naszego dziecka przed wyrobieniem sobie złych nawyków językowych).

Dla użytkowników Chrome'a przewidziana jest aplikacja Comment Snob. Jest ona bliźniaczo podobna do tej znanej z Firefoksa z tą jednak różnicą, że można rozszerzyć jej działanie na pozostałe serwisy. Dla osób sporo korzystających z polskich portali jest to bardzo ważna informacja.

Oczywiście aplikacje takie jak Comment Snobe nie rozwiązują całkowicie tego problemu. Znacznie jednak uszczuplają liczbę wulgarnych komentarzy. Jeśli jednak natrafimy na jakiś komentarz, który zawiera wulgarne treści, zawsze możemy oznaczyć go jako spam. To zajmie tylko sekundę...