Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji


Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

Antivirus Free

Antivirus Free

Deweloper: Creative Apps

Cena: Aplikacja darmowa

Antivirus Free jest popularną aplikacją, która została pobrana przeszło 500 tysięcy razy i otrzymała średnią ocenę czterech i pół gwiazdki na Android Market. Program ten skanuje aplikacje, które są już zainstalowane na Twoim urządzeniu i porównuje je ze swoją listą znanych aplikacji szkodliwych. W zasadzie jest to świetny program uzupełniający AppScan - doskonale wykrywa ewentualne zagrożenia, które mogą się przez niego prześlizgnąć.

Link do aplikacji: Antivirus Free

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

Titanium Backup PRO Key

Titanium Backup PRO Key

Deweloper: Matrixrewriter

Cena: ok. 18 zł

Podczas, gdy mSecure Password Manager specjalizuje się w zapamiętywaniu kluczowych danych finansowych i personalnych, Titanium Backup stosuje się w celu wykonywania kopii zapasowych wszystkich danych dotyczących jakichkolwiek aplikacji posiadanych przez użytkownika. mSecure Password Manager można również wykorzystać do szyfrowania, weryfikacji plików oraz zatrzymywania działania innych aplikacji. Znajduje się tutaj również eksperymentalny "Bloatware Melter" służący do wycinania aplikacji zajmujących zbyt dużo miejsca. Titanium Backup występuje także w nieco mniej funkcjonalnej darmowej wersji.

Link do aplikacji: Titanium Backup PRO Key

Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

Remote PDP Enterprise

Remote RDP Enterprise

Deweloper: Yondtao Wang

Cena: ok. 59 zł

Remote RDP Enterprise to zmyślna aplikacja dająca zdalny dostęp do komputerów za pomocą smartfona, czy tabletu opartego na systemie operacyjnym Android. Program zawiera szyfrowanie połączenia SSL, suport audio (w obie strony), automatyczny połączenie po rozłączeniu, przyciski zoom i obsługę myszy. Deweloper informuje, że aplikacja jest zoptymalizowana także dla tabletów wyposażonych w zewnętrzną mysz i klawiaturę. Remote RDP występuje też w nieco tańszej, mniej funkcjonalnej wersji.

Link do aplikacji: Remote RDP Enterprise

Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

Advanced Task Killer

Advanced Task Killer

Deweloper: ReChild

Cena: Aplikacja darmowa

Advanced Task Killer nie jest aplikacją bezpieczeństwa w pełnym tego słowa znaczeniu. Jednak pośrednio może ograniczyć negatywne efekty działania złośliwego oprogramowania wyłączając taką aplikację gdy my o tym zapomnimy. Advanced Task Killer pozwala oszczędzić pamięć telefonu oraz przedłużyć żywotność baterii poprzez automatyczne wychodzenie z działających w tle aplikacji. Wszystko możemy oczywiście dokładnie zdefiniować. Koniec z "Angry Birds" włączonymi przez trzy tygodnie.

Link do aplikacji: Advanced Task Killer

----

Tekst: Brad Reed, Network World

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski

Redakcja: Maciej Kluk