Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

Android coraz częściej jest celem ataków. Malware czai się nawet w sklepie Android Market. Przedstawiamy 8 aplikacji, dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie korzystać z urządzenia z Androidem. Złośliwe oprogramowanie nie ma szans!


Android Market - Niebezpieczne miejsce?

Polecamy:

Zobacz też:

McAfee WaveSecure

mSecure - Password Manager

Informacja z zeszłego tygodnia o tym, że Google musiało usunąć około 50 aplikacji z Android Market, ponieważ były zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, zmniejszyła zaufanie firmy do aplikacji pojawiających się w sklepie. Do tej pory wystarczyło po prostu zarejestrować swoją aplikację na Android Market i pojawiała się ona dla użytkowników, do momentu, aż nie zostanie zaraportowana jako szkodliwa.

Na szczęście w Android Markecie mamy dostępnych mnóstwo aplikacji, dzięki którym możemy ustrzec się przed złośliwym oprogramowaniem szybciej niż zareagują użytkownicy. Oto najlepsze aplikacje do zabezpieczenia się przed malware.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 5 Pro deklasuje Apple Watcha Series 7 swoją baterią!
  • Najlepszy antywirus 2022 - ranking top 10 antywirusów

McAfee WaveSecure

Deweloper: McAfee

Cena: Aplikacja darmowa

McAfee WaveSecure nie zawiera może tego, z czego sławne jest McAfee, czyli skanów antywirusowych i firewalli. Ma jednak jedną bardzo ważną cechę. Otóż pozwala zdalnie wymazać zawartość telefonu i go zablokować w przypadku zaginięcia, jak również przywrócić wymazane dane, gdy telefon zostanie bezpiecznie odzyskany. Posiada również możliwość namierzenia urządzenia wykorzystując GPS.

Link do aplikacji: McAfee WaveSecure

mSecure - Password Manager

Deweloper: MSeven Software

Cena: ok. 15 zł

mSecure - Password Manager specjalizuje się w szyfrowaniu i przechowywaniu ważnych haseł i informacji, włączając w to numery kont bankowych, numery NIP, haseł i loginów do kont e-mail i więcej. Aplikacja wykorzystuje szyfrowanie 256-bitowe Blowfish i posiada możliwość zapamiętania podpowiedzi do hasła, aby łatwiej było je zapamiętać. Dodatkowo, aplikacja posiada automatyczny generator haseł, który pomoże utworzyć mocne, bezpieczne hasła dla nowych oraz istniejących kont.

Link do aplikacji: mSecure - Password Manager

Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

DroiDream Killer

DroidDream Killer

Deweloper: Chris Ravenscroft

Cena: Aplikacja darmowa

DroidDream Killer to szybkie rozwiązanie w przypadku, gdy twoje "androidyczne" urządzenie zostanie zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie. Tłumacząc jej działanie najprościej: jest to "znak stop" dla złośliwego oprogramowania, działający podobnie do przygotowanej wcześniej szczepionki antywirusowej. Gdy zainstalujemy aplikację zawierającą malware, DroidDream Killer automatycznie zablokuje możliwość infekcji. Chris Ravenscroft ostrzega jednak, że pomimo iż jego oprogramowanie póki co sobie radziło, to "nie ma żadnej gwarancji, że konkretny malware nie zmieni swojego zachowania i nie zacznie ignorować [jego] aplikacji."

Póki co aplikacja otrzymuje wspaniałe recenzje od użytkowników i na Android Market otrzymała średnią ocenę pięciu gwiazdek. Mimo to powinno traktować się ją jako łatkę bezpieczeństwa, nie jako pełnoprawny program chroniący przed niebezpieczeństwem.

Link do aplikacji: DroidDream Killer

Zabezpiecz system Android! - 8 przydatnych aplikacji

AppScan Beta

AppScan Beta

Deweloper: Aegislab

Cena: Aplikacja darmowa

Podczas, gdy DroidDream Killer jest zaprojektowany tak, aby poradzić sobie z zagrożeniem, które znajduje się już na Twoim smartfonie, to AppScan Beta jest programem, który ma zapobiec ściąganiu malware na Twoje urządzenie w ogóle. Aplikacja skanuje inne aplikacje z Android Market i identyfikuje te, które zawierają oprogramowanie szpiegowskie oznaczając je jako "podejrzane." Program ten posiada również funkcję skanowania aplikacji w poszukiwaniu niepożądanych reklam.

Link do aplikacji: AppScan Beta