Zaprojektuj swoje wnętrze - programy do projektowania i aranżacji wnętrz

Program do projektowania wnętrz to wygodne narzędzie zarówno dla nowych budynków i pomieszczeń, jak i w sytuacji generalnego remontu lub chęci zmiany wystroju. Oto, jakie płatne i bezpłatne rozwiązania tego typu można znaleźć w sieci.


Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to program do projektowania wnętrz i ich aranżacji, który od lat cieszy się uznaniem użytkowników. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest z pewnością fakt, że to aplikacja darmowa, rozprowadzana na licencji GNU. Użytkownik może wprowadzić bardzo dokładne dane dotyczące swojej nieruchomości (także umieszczenie drzwi lub okien), dzięki czemu projekt będzie zgadzać się z rzeczywistym mieszkaniem co do centymetra. Następnie na stworzonym modelu ustawia się wybrane meble. Podstawowa baza jest dosyć uboga, ale dostępny jest szereg elementów dodatkowych, które można pobrać ze strony autorów aplikacji - są tam zarówno modele 3D, jak i tekstury. Dzięki wszechstronności możliwe jest zaaranżowanie całego domu, jak i np. samo projektowanie kuchni czy łazienki. Dodatkowa zaleta to polska wersja językowa programu.

SweetHome 3D

SweetHome 3D

Power NET+

Power NET+ to polskiej produkcji, bezpłatny program do projektowania domu. Można ustawić aranżację wszystkich znajdujących się w nim pomieszczeń i wypełnić je meblami oraz sprzętami różnego przeznaczenia (ponad tysiąc elementów w bazie). Wizualizacja zależy od wyboru użytkownika i może być zarówno w wersji 2D, jak i 3D. Ciekawa funkcja to analiza kolizji, która pozwala na zachowanie precyzji i realistycznego charakteru projektu. Ten darmowy program do projektowania wnętrz pozwala również na wirtualne zapalanie świateł i wyświetlanie odbić w lustrach i na płytkach podłogowych w projektowanym pomieszczeniu, co nie tylko bardzo uatrakcyjnia wygląd wizualizacji i zapisywanych ilustracji projektu, ale również pozwala przekonać się, jak będzie wyglądać oświetlone pomieszczenie. Z pewnością warto spróbować tej funkcji i zobaczyć wizualizację zaprojektowanego wnętrza. Oczywiście ten program do projektowania wnętrz jest dostępny w polskiej wersji językowej.

PowerNET+

PowerNET+

SketchUp Make

SketchUp Make to zaawansowany program do projektowania wnetrz, który pozwala na modelowanie całych budynków oraz pomieszczeń znajdujących się w środku. Gotowe szablony sprawiają, że wszystkie czynności związane z projektowaniem przeprowadzane są w wygodny sposób. Dla osób lubiących kreatywność przygotowano funkcję projektowania własnego wyposażenia, w tym również i mebli. W zależności od potrzeb, może być to program do projektowania domu lub program do projektowania kuchni, program do projektowania łazienek, garażu, podwórka, itp. A ponieważ każdy lubi mieć duży wybór i możliwości - warto spróbować!

Aktualizacja: 16 września 2017 12:13