doPDF - drukowanie do PDFa

doPDF to kolejny znakomity program twórców narzędzia do tworzenia kopii zapasowych danych Backup4All. Aplikacja służy zapisywaniu dokumentów PDF z poziomu dowolnej aplikacji umożliwiającej drukowanie.

Na jakiej zasadzie działa program? Widnieje on w systemie, jako kolejna drukarka (także domyślna, jeśli nie posiadamy żadnego fizycznego urządzenia), która pozwala nam drukowac dokumenty w nieco inny sposób, a mianowicie do dokumentu PDF.

Oczywiście w internecie znajdziemy przynajmniej kilkanaście tego typu narzędzi, ale pamiętać trzeba, że większość z nich do poprawnej pracy wymaga specjalnych sterowników lub bibliotek, część nie działa w środowiskach 64-bitowych, nie posiada polskiego interfejsu, a już znakomita większość tego typu narzędzi nie może być wykorzystywana do pracy w środowiskach komercyjnych (firmach, instytucjach państwowych, itp.).

Zobacz również:

Oczywiście aplikacja w żadnym wypadku nie zastąpi nam dobrego edytora plików PDF, ale jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy szybko przenieść pliki edytowane w jakimś egzotycznym programie, a nie mamy pewności, czy osoba, której pliki przekazujemy będzie w stanie je później odczytać (należy pamiętać, że pliki PDF powstały po to, aby mogły być odczytywane tak samo na każdej platformie systemowej).

Niestety program ma także pewne braki. Nie znajdziemy w nim opcji szyfrowania tworzonych dokumentów, nie ma też możliwości ich zabezpieczania przed kopiowaniem, czy wyświetlaniem na pełnym ekranie. Także przypisy i komentarze nie będą nigdy widoczne w tworzonych dokumentach, a same pola autora, edytora, czy komentarzy pozostaną puste, bez względu na to, jakbśmy się starali je uzupełnić.

Pobierz doPDF 6.0.262

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Softland

Data dodania: 2008-06-05

Rozmiar pliku: 1,42 MB

Nazwa pliku: dopdf.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista