foobar2000 - odtwarzacz dla wybranych

foobar2000 to prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny odtwarzacz plików muzycznych, jaki do tej pory pojawił się na rynku. Aplikacja nie proponuje nam żadnych futurystycznych skórek, specjalnych opcji kontroli, czy działających w tle agentów, a mimo to posiada ogromną ilość wiernych użytkowników.

Tym, co rzekomo sprawia, że aplikacja jest lepsza od swoich konkurentów jest jakość odtwarzanego przez nią dźwięku. Jak zapewniają użytkownicy jest on przynajmniej kilkukrotnie lepszy niż w standardowym odtwarzaczu Windows Media Player, czy Winampie. Oczywiście bardzo ciężko udowodnić tą teorię, szczególnie, że odtwarzane pliki w większości i tak są skompresowane ze stratą jakości, a i głośniki i karty dźwiękowe w naszych komputerach nie zawsze oddają dźwięk tak, jak życzyliby sobie tego ich projektanci. Dlatego też my skupimy się na innych aspektach programu, aby nie rozpoczynać niepotrzebnych dyskusji na temat dźwięku i jego jakości w programach muzycznych.

Aplikacja radzi sobie z odtwarzaniem plików zapisanych w ponad piętnastu, często bardzo egzotycznych, formatach kompresji. Ale nie tylko odtwarzanie jest jej mocną stroną. Dzięki uwzględnieniu kilku ważnych bibliotek, programista umożliwił nam także konwertowanie plików między kilkoma formatami, dodawanie i edytowanie w nich tagów, zmianę sposobu ich wyświetlania i wiele innych.

Zobacz również:

  • Jaki soundbar do telewizora wybrać? Przegląd najlepszych modeli w 2023

Co jest równie ciekawe, aplikacja jest bardzo elastyczna. Korzystając z niej będziemy mogli przełączać się między jednym z kilku dostępnych widoków głównego okna, zmieniać rozmieszczenie elementów na liście odtwarzania oraz zmieniać style kolorystyczne okienek. Jest to oczywiście tylko namiastka tego, co proponują nam pod względem modyfikacji wyglądu inne aplikacje, ale jeśli poza wyglądem liczy się dla nas także czytelność aplikacji, będzie to rozwiązanie idealne.

Pobierz foobar2000 0.9.5.5

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Peter Pawlowski

Data dodania: 2008-08-21

Rozmiar pliku: 2,72 MB

Nazwa pliku: foobar2000_0.9.5.5.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows XP/2003/Vista