iOS 15.2: Jak korzystać z funkcji "Ukryj mój adres e-mail" w aplikacji Mail? [PORADNIK]

Przechowywając dane w usłudze iCloud, masz dostęp do nowych zabezpieczeń prywatności, w tym do funkcji "Ukryj mój adres e-mail". Pokazujemy, jak ją aktywować i z niej korzystać.

Źródło: MacRumors.com

Jeśli już płacisz za dodatkową przestrzeń dyskową w iCloud, przekraczającą domyślne 5 GB lub dopiero zaczniesz płacić w przyszłości, otrzymasz garść dodatkowych funkcji w ramach subskrypcji, którą Apple nazywa iCloud+. Usługa ta została uruchomiona wraz z iOS 15 i iPadOS 15, a jesienią będzie również częścią macOS Monterey.

Jedną z ciekawszych funkcji jest Ukryj mój adres e-mail. Dzięki niej możesz tworzyć unikatowe, losowe adresy e-mail, które będą przekierowywane do Twojej osobistej skrzynki odbiorczej, gdy tylko zechcesz zachować prywatność swojego osobistego adresu e-mail. W systemie iOS 15.2, który obecnie znajduje się w wersji beta, można korzystać z tej funkcji bezpośrednio z aplikacji Mail.

Zobacz również:

  • Apple wyprzedza Samsunga i przejmuje koronę najczęściej wybieranych smartfonów
  • iPhone z poważnym błędem w zabezpieczeniach. Apple go nie łata
  • iPad Pro i bezprzewodowe ładowanie MagSafe? To możliwe!
Źródło: Apple / iCloud

Źródło: Apple / iCloud

Gdy używasz funkcji Ukryj mój adres e-mail, wszystkie wiadomości wysyłane na losowy adres e-mail, utworzony przez Apple, są przekazywane do Ciebie, abyś mógł na nie odpowiedzieć w razie potrzeby, ale osoba odbierająca wiadomość nie widzi Twojego prawdziwego adresu e-mail.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli uważasz, że firma może udostępnić Twój adres e-mail agencjom reklamowym lub innym osobom trzecim w celach marketingowych. Podanie im fałszywego adresu oznacza, że możesz w każdej chwili usunąć ten adres, mając pewność, że żadne niechciane wiadomości nie trafią do Twojej skrzynki odbiorczej.

Oto, jak korzystać z omawianej funkcji:

  1. Uruchom aplikację Mail na telefonie iPhone lub iPadzie.
  2. Stuknij ikonę nowej wiadomości w prawym dolnym rogu głównego ekranu aplikacji Mail, aby skomponować wiadomość.
  3. Wypełnij pole Do:. Następnie stuknij pole Cc/Bc, Od:, aby je zwinąć, a następnie ponownie stuknij Od:.
  4. Przewiń do dołu listy dostępnych adresów i wybierz opcję Ukryj mój adres e-mail.
  5. Teraz skomponuj swoją wiadomość e-mail w normalny sposób i wyślij ją.

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Ponadto, jako płatny subskrybent iCloud+, możesz używać losowych adresów e-mail, gdy w witrynie w Safari zostaniesz poproszony o wpisanie adresu e-mail. Wystarczy wybrać opcję Ukryj mój adres e-mail, gdy pojawi się ona na ekranie. Możesz też dezaktywować lub usunąć adresy wygenerowane przez tę funkcję, a także zmienić swój adres przekierowania w późniejszym czasie.

Aktualizacja do iOS 15.2 wprowadza także wiele innych przydatnych funkcji. Sprawdź koniecznie, jak używać nowych funkcji w aplikacji "Znajdź".

Aktualizacja: 19 listopada 2021 13:34