iOS 15.2: Jak używać nowych funkcji w aplikacji Znajdź? [PORADNIK]

W iOS 15.2, który jest dostępny w wersji beta już teraz, Apple wprowadziło nowe funkcje dla aplikacji Znajdź, w tym sposób na wyszukiwanie przedmiotów, które mogą być używane do śledzenia lokalizacji użytkownika.

Źródło: macrumors.com

Nowa funkcja w aplikacji Znajdź pozwala na przeskanowanie swojego otoczenia w celu poszukiwania obcych lokalizatorów, które mogą śledzić Twoje położenie. Jeśli coś zostanie wykryte, na przykład AirTag lub inny element z funkcją Znajdź, Apple poda Ci więcej szczegółów na temat tego elementu i instrukcje, jak go wyłączyć, aby nie mógł już być używany do śledzenia Twojej lokalizacji.

Poniższe kroki pokazują, jak aktywować tę funkcję w iOS 15.2. Pamiętaj, że przedmioty można znaleźć tylko wtedy, gdy nie znajdują się w zasięgu urządzenia ich właściciela, w odległości do 50 metrów.

 1. Uruchom aplikację Znajdź na swoim telefonie iPhone.
 2. Stuknij kartę Przedmioty w dolnej części ekranu.
 3. Przeciągnij kartę przedmiotów w górę ekranu za pomocą małego uchwytu w kształcie pigułki, aby wyświetlić więcej opcji.
 4. Stuknij pozycję Przedmioty, które mogą mnie śledzić.

  Źródło: macrumors.com

  Źródło: macrumors.com

 5. Stuknij przycisk Szukaj.
 6. Spójrz na listę zatytułowaną "Przedmioty wykryte w pobliżu". Jeśli zostanie wykryte urządzenie, stuknij je, aby uzyskać więcej informacji.

  Źródło: macrumors.com

  Źródło: macrumors.com

 7. Jeśli jest to urządzenie AirTag, możesz stuknąć przycisk Odtwórz dźwięk, aby dokładniej je zlokalizować. Możesz także stuknąć przycisk Dowiedz się więcej o tym AirTag, aby sprawdzić, czy jego właściciel dodał dane kontaktowe na wypadek zgubienia urządzenia. Jeśli chcesz wyłączyć urządzenie AirTag, aby uniemożliwić mu potencjalne śledzenie Ciebie, stuknij polecenie Wyłącz AirTag i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyjąć baterię.

  Źródło: macrumors.com

  Źródło: macrumors.com

AirTagi i elementy z funkcją Znajdź mają umożliwić użytkownikom śledzenie zgubionych urządzeń, ale pojawiły się obawy, że AirTagi mogą być zakładane ludziom w celu ich prześladowania. Aby zapobiec stalkingowi za pomocą AirTagów i innych urządzeń, firma Apple wprowadziła kilka środków bezpieczeństwa.

Zobacz również:

AirTags są zaprojektowane tak, aby rozpocząć odtwarzanie dźwięku od ośmiu do 24 godzin po oddzieleniu od ich właściciela, a użytkownicy iPhone'ów są ostrzegani, jeśli jakiś AirTag jest w ich pobliżu. Apple pracuje również nad aplikacją dla Androida, która pozwoli użytkownikom tego systemu wykryć nieznany AirTag lub inny tego typu lokalizator.