iOS 15/iPadOS 15 - jak zainstalować już dziś? [PORADNIK]

Apple wydało pierwsze deweloperskie bety iOS 15 i iPadOS 15. Chcesz już dziś wypróbować nowe oprogramowanie? Sprawdź, jak zainstalować testowe oprogramowanie bez konta deweloperskiego.

Apple zaprezentowało na WWDC 2021 (zapoznaj się z naszą relacją) nowe wersje systemów operacyjnych iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 oraz macOS 12 Monterey.

iOS 15

iOS 15

W poniedziałek 07.06.2021 roku Apple wydało pierwsze wersje deweloperskie swoich systemów operacyjnych (Developer Preview 1). Są to bardzo wczesne wersje poglądowe (Pre-beta, Alpha), które pozwalają deweloperom z całego świata zapoznać się z nowymi funkcjami, które do użytkowników sprzętu Apple trafią dopiero jesienią.

Pierwsze wersje beta nie są dostępne dla zwykłych użytkowników. Wszystko ze względu na ilość błędów i bugów. Jednak dla chcącego nic trudnego - jeżeli chcesz już dziś zainstalować iOS 15/iPadOS 15 na swoim iPhone lub iPad możesz to zrobić wykorzystując nasz poradniki.

Pamiętaj - przed przystąpieniem do instalacji oprogramowania w wersji Developer Preview wykonaj pełną kopię zapasową danych. Dodatkowo nie instaluj oprogramowania na urządzeniu, z którego korzystasz na codzień. Wiedz również, że wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Jak zainstalować iOS 15/iPadOS 15 Developer Preview już dziś?

Dostęp do oprogramowania w wersji Developer Preview posiadają deweloperzy Apple z kontem deweloperskim. Z jego poziomu mogą oni pobrać specjalny profil konfiguracyjny, który pozwala na instalację nowych wersji systemu operacyjnego.

Aby zainstalować iOS 15/iPadOS 15 Developer Preview bez konta deweloperskiego musisz uruchomić Safari i przejść do tego linku. Jest to udostępniony profil beta dla iOS 15/iPadOS 15. Identyczny dostali deweloperzy na swoich kontach Apple.

Po kliknięciu Download, urządzenie zapyta się czy chcesz zainstalować profil. Postępuj zgodnie z wskazówkami.

Profil konfiguracyjny iOS 15 Beta

Profil konfiguracyjny iOS 15 Beta

Po instalacji profilu urządzenie uruchomi się ponownie.

Przejdź do Ustawień > Ogólne > Uaktualnienia. Urządzenie samo zaproponuje instalację najnowszej wersji iOS 15/iPadOS 15 na Twoje urządzenie.

Aktualizacja do iOS 15

Aktualizacja do iOS 15

Pamiętaj - otwarta beta dla wszystkich użytkowników (Public Beta) pojawi się w lipcu. Oprogramowanie to będzie znacznie bardziej dopracowane i stabilne, ale nadal nie będzie nadawać się do codziennego użytku.