iPad / iPhone - Zabezpieczanie danych w tablecie i smartfonie

Jeżeli nie uaktywniłeś blokady za pomocą kodu, każdy rabuś, który ukradł ci twój iPad (lub iPhone), ma dostęp do zgromadzonych w nim danych i zainstalowanych aplikacji. Dlatego jako jedną z pierwszych czynności należy koniecznie włączyć tę blokadę. Jak to zrobić?

iPad / iPhone - Zabezpieczanie danych w tablecie i smartfonie

Warto zabezpieczyć swoje dane na wypadek utraty iPada / iPhone’a. Wówczas wszystkie zasoby zostaną usunięte po dziesięciu nieudanych próbach wpisania hasła.

Chcąc zabezpieczyć dane zgromadzone w swoim tablecie lub smartfonie, dotknij przycisk Ustawienia i przeskocz do rubryki Ogólne. Znajdziesz tu polecenie Kod blokady | Włącz kod, którym włączysz zabezpieczanie. Najpierw wprowadź kod składający się z czterech cyfr. Przy uaktywnionej blokadzie zaszyfrowane są wszystkie dane użytkownika. Oprócz tego trzeba ustawić czas bezczynności, po upływie którego blokada będzie uaktywniała się automatycznie. Najbardziej bezpieczny okazuje się najkrótszy możliwy czas, który w iPadzie wynosi minutę. Domyślnie dostępu do danych broni czterocyfrowy numer PIN. Jeżeli przechowujesz w iPadzie / iPhonie poufne informacje i wolisz nie ryzykować, że złodziej dostanie się do twoich zasobów metodą prób i błędów, włącz opcję Wymaż dane. Wówczas pamięć iPada lub iPhone’a zostanie opróżniona po dziesięciu nieudanych próbach wprowadzenia kodu.

Zobacz również: