ipla - Euro 2008 na komputerze

ipla to polskie narzędzie, pozwalające oglądać wszystkie mecze Euro 2008, powtórki najlepszych akcji oraz opinie komentatorów na ekranach naszego komputera.

Aplikacja do poprawnego działania wymaga niestety maszyny z zainstalowanym sysytemem operacyjnym Windows 2000 lub nowszym oraz przynajmniej jednomegabitowego połączenia z internetem.

Wszystko to spowodowane jest tym, że program korzysta z kontenera WMV 9 do przesyłania strumienia video. Oczywiście nie bez powodu. Po prostu nadawany z poziomu programu sygnał musi być zabezpieczany przed przechwytywaniem, a to dzięki systemowi zabezpieczeń DRM.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić iPhone 13? Sprawdź oferty popularnych sklepów
  • EA Sports kończy z marką FIFA! Co dalej?

ipla, po jakże dokuczliwej i skomplikowanej rejestracji (3-krotnie musimy potwierdzać w niej nasze hasło, zmieniać login i sprawdzać pocztę w poszukiwaniu klucza aktywującego), jest od razu gotowa do działania. Z jej pomocą możemy nie tylko oglądać audycje telewizyjne (te na żywo oraz powtórki), lecz także wymieniać się naszymi poglądami z innymi użytkownikami programu na czatach, porozumiewać się ze znajomymi dzięki wbudowanemu modułowi komunikatora internetowego oraz sprawdzać najnowsze doniesienia prasowe dotyczące sportu, dzięki opcji czytnika wiadomości.

Mimo początkowego uniesienia, trzeba od razu powiedzieć, że nie ma co się zachwycać jakością nadawanego sygnału. Nadawany obraz jest bardzo słabej jakości. Jeśli chodzi o sam dźwięk, to tu nie ma się do czego przyczepić. Owszem, kodowany jest na niskim bitrate i posiada tylko jeden kanał, ale czego można oczekiwać więcej po audycji internetowej. Gorzej z obrazem. Oglądając relacje na pełnym ekranie, mamy wrażenie, jakbyśmy widzieli film z YouTube, a i w małym okienku podglądu rzucają się w oczy smugi, małe nasycenie kolorów i artefakty.

Jeśli jednak w naszym regionie nie ma innego sposobu, aby obejrzeć mistrzostwa, albo jest nam po prostu wygodniej oglądać mecze na komputerze, polecamy zapoznać się z programem i samemu sprawdzić jego możlwiości.

Pobierz ipla 0.2.0b

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Re:define Sp. z o. o.

Data dodania: 2008-06-06

Rozmiar pliku: 25,08 MB

Nazwa pliku: iplasetup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/Vista