16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Oto 16 usług internetowych, które usprawnią prowadzenie twojej firmy. Z nimi wiele spraw załatwisz nie ruszając się zza biurka. Gdy zechcesz, możesz zabrać biuro ze sobą i mieć swoje aplikacje i dokumenty zawsze pod ręką – na spotkaniu biznesowym, w podróży służbowej, a nawet na wakacjach!

Księgowość internetowa

Tax Care – księgowość online

taxcare.pl/

Dzięki systemowi Księgowości Online od biura rachunkowego Tax Care uzyskujemy dostęp do najważniejszych narzędzi związanych z prowadzeniem rozliczeń księgowych. Po zalogowaniu się do systemu oczom użytkownika ukazuje się przejrzysty panel główny, z którego mamy bezpośredni dostęp do podstawowych opcji: wystawianie faktur, generowanie ewidencji, raporty przychodowe, zestawienia wydatków czy listę bieżących zobowiązań. Ale to nie wszystko. Największym atutem tego narzędzia jest ścisła integracja systemu z usługami księgowymi prowadzonymi przez Tax Care. Dzięki temu w panelu użytkownik znajdzie też m.in. zakładkę, w której odnajdzie bieżące zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego.

Głównym produktem oferowanym przez Tax Care jest bowiem abonament księgowy. To pełna obsługa klientów prowadzących działalność gospodarczą, w której każdy z nich otrzymuje dedykowanego sobie księgowego. Ci usytuowani są w 12 Centrach Księgowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Przypisani księgowi są powiązani z systemem online użytkownika, dzięki czemu komunikacja z nimi odbywa się w dużej mierze przy pomocy obecnych tam narzędzi. I tak możliwe jest bezpośrednie przesyłanie im dokumentów oraz odbieranie informacji zwrtotnej w postaci wyliczeń podatków. Co więcej, z poziomu panelu głównego aplikacji dostępne są wszystkie dane kontaktowe do przypisanych nam osób, m. in. telefon oraz adres e-mail.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Panel główny internetowego systemu TaxCare

Księgowość Online umożliwia użytkownikowi bieżący dostęp do wszystkich faktur oraz rozliczeń i deklaracji firmy, jakie opracował księgowy. A to ułatwia i przyspiesza pracę przedsiębiorcy. Zwłaszcza, że system może być obsługiwany za pośrednictwem urządzeń mobilnych, dzięki czemu możemy z niego korzystać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Jego dużą zaletą jest prostota w obsłudze. Szczególnie wyraźnie jest to widoczne na przykładzie sekcji dedykowanych do wystawiania faktur czy budowania bazy kontrahentów. W obydwu przypadkach, tworzenie nowych czy edytowanie wpisów sprowadza się do kilku kliknięć i wprowadzenia podstawowych informacji o dokumencie czy podmiocie.

Ciekawostką jest fakt integracji Księgowości Online z Chmurą Faktur. To platforma elektronicznej wymiany dokumentów pomiędzy firmami spełniająca również rolę rozbudowanego elektronicznego magazynu dokumentów księgowych. Atutem połączenia funkcji obydwu systemów jest możliwość automatycznego przekazywania faktur przychodowych do przypisanej do użytkownika księgowej. Przesyłanie plików odbywa się w bezpieczny, bezzałącznikowy sposób. Wśród opcji dodatkowych znajdziemy tu możliwość generowania plików JPK VAT oraz funkcję sprawdzenia czy dany kontrachent jest czynnym płatnikiem podatku VAT.

Cena abonamentu księgowego, umożliwiająca skorzystanie z systemu Księgowości Online, rozpoczyna się od 99 złotych miesięcznie. Cena jest uzależniona od formy prawnej prowadzonego przez klienta biznesu oraz liczby dostarczanych przez niego faktur.

homebiuro

homebiuro.pl

Sam prowadzę firmę – to hasło przewodnie, które przyświeca niejednemu nowoczesnemu przedsiębiorcy. Na początek przyda się dobry program do fakturowania np. homebiuro w home.pl. W planie Basic aplikacja pozwala na wystawianie faktur sprzedaży, korygujących, pro forma, zaliczkowych i marża z opcją ich wysyłki mailem. Usługa umożliwia śledzenie rozrachunków z klientami, dzięki czemu na bieżąco sprawdzisz, kto zalega z płatnościami. Program dba o to, abyś nigdy nie wykonał operacji niezgodnej z przepisami, albo przypadkowo nie usunął żadnego ważnego dokumentu. Aplikacja jest prosta i szybka w obsłudze. Podaj NIP kontrahenta, a system automatycznie pobierze z bazy GUS wszystkie potrzebne do wystawienia faktury dane. Opcje związane z obsługą magazynu oraz prowadzeniem KPiR dostępne są w wyższych planach Premium oraz Unlimited.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Przykładowa lista faktur w homebiuro

wfirma.pl

wfirma.pl

To jeden z najlepszych serwisów ułatwiających prowadzenie księgowości online dla osób prowadzących JDG i małych firm. Usługi objęte są wsparciem doradców księgowych, podatkowych i ekspertów prawa pracy, kiedy będziesz potrzebował ich pomocy przy księgowaniu wydatków lub opracowywaniu planu amortyzacji środka trwałego. Aplikacja dostępna jest w kilku planach taryfowych, z których najczęściej wybieranym jest plan Optymalny za 33,33 złotych miesięcznie. To cena standardowa. Sprawdź też aktualne promocje.

W planie Optymalnym otrzymasz program do fakturowania z modułem CRM, KPiR z automatycznym księgowaniem operacji w rejestrach VAT, moduły kadrowo-płacowy, kasa/bank oraz śledzenia zobowiązań i należności (windykacja). Funkcje księgowości online w wfirma.pl obejmują m.in. zaprogramowane schematy księgowe, które automatyzują księgowanie typowych zdarzeń gospodarczych, mechanizmy ewidencji przebiegu pojazdu (rozliczanie kilometrówki), kontrolę płatności dla należności i zobowiązań czy też automatyczne wyliczanie podatków PIT, VAT i składek ubezpieczeniowych ZUS z możliwością wysyłki deklaracji drogą elektroniczną. Plan Rozbudowany zawiera dodatkowo moduł magazynu, który pozwala na wystawianie dokumentów magazynowych przychodu (PZ/PW) i rozchodu (WZ/RW), kontrolę oraz optymalizację stanów magazynu, w tym możliwość określenia wartości progowych oraz rozszerzoną analizę sprzedaży produktów i usług.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

wfirma.pl to kompleksowy program do prowadzenia księgowości online

Serwisant Online

serwisant-online.pl

W internecie znajdziemy co najmniej kilkanaście serwisów online, które wypełniają potrzeby przedsiębiorców w zakresie fakturowania, ewidencji KPiR, obsługi magazynu czy wsparcia procesów kadrowo – płacowych. Czasem jednak przyda się dodatkowe, specjalistyczne narzędzie, które wspomoże procesy specyficzne dla prowadzonej działalności. Serwisant Online to aplikacja przeznaczona do zarządzania serwisem komputerów i telefonów, urządzeń elektronicznych i przemysłowych oraz każdego innego rodzaju sprzętu, który wymaga okresowej konserwacji i napraw.

Moduł napraw serwisowych umożliwia generowanie potwierdzeń przyjęcia i wydania sprzętu na serwis, przydzielanie zleceń serwisowych pracownikom, śledzenie statusów zleceń, w tym czasu realizacji oraz potwierdzania kosztów naprawy z klientem. Aplikacja może automatycznie informować klienta o wycenie naprawy poprzez e-mail i SMS. Klienci mogą samodzielnie zgłaszać i rejestrować awarie, naprawy oraz zlecenia serwisowe, co okaże się szczególnie przydatne firmom prowadzącym serwis IT. Mocną stroną Serwisanta Online jest moduł magazynowy, który pomaga zapanować nad zamawianymi do napraw podzespołami. Ma wbudowane funkcje kontroli stanów oraz śledzenia zamówień, dzięki czemu nigdy nie zabraknie potrzebnych części do najczęściej wykonywanych napraw. Istnieje możliwość powiązania części z konkretnymi naprawami po to, aby w prosty sposób śledzić gwarancje udzielane klientom serwisu.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Serwisant Online to rozbudowany program ułatwiający prowadzenie serwisu np. komputerowego

Elektroniczna administracja

CEIDG

www.ceidg.gov.pl

Założenie firmy nigdy nie było jeszcze tak proste jak teraz. Wniosek o wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG) możesz złożyć drogą elektroniczną, korzystając z formularza dostępnego w portalu www.ceidg.gov.pl. Kreator tworzenia wniosku krok po kroku pomoże tobie przejść przez cały proces zakładania firmy. Do złożenia wniosku drogą elektroniczną, a więc bez wizyty w urzędzie miasta, potrzebne jest posiadanie Profilu Zaufanego (czytaj dalej) lub bezpiecznego podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym.

Portal CEIDG odzwierciedla ideę jednego okienka, bowiem wraz ze złożeniem wniosku system zweryfikuje, czy posiadasz NIP i REGON, a jeśli nie – wystąpi o ich nadanie do właściwego urzędu skarbowego oraz GUS. Zostaniesz również zgłoszony jako płatnik w zakładzie ubezpieczeń (ZUS/KRUS), choć pamiętaj , aby w ciągu 7 dni udać się do oddziału ZUS i wybrać formę ubezpieczenia (dokumenty ZUS ZUA/ZZA).

Gdy już okrzepniesz na rynku, platforma CEIDG pozwoli tobie zmienić dane w ewidencji, zawiesić, wznowić lub zakończyć prowadzenie działalności. Z tego miejsca możesz również pobrać zaświadczenie o prowadzeniu DG oraz przeglądać wpisy swoich kontrahentów. Przypomnijmy, że rejestr CEIDG dotyczy przedsiębiorców, które są osobami fizycznymi prowadzącymi DG na terenie Polski. Informacja o spółkach osobowych i kapitałowych prowadzona jest w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Kreator wniosku o wpis do CEIDG

ePUAP

epuap.gov.pl

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (epuap.gov.pl) to serwis internetowy, który umożliwia obywatelom załatwienie wielu spraw administracyjnych przez internet. Katalog Spraw, czyli lista usług udostępnianych przez urzędy, liczy kilkaset pozycji. Oprócz spraw cywilnych, jak zgłoszenie utraty dowodu osobistego, złożenie wniosku o wymianę prawa jazdy lub przyznanie becikowego, przedsiębiorcy mogą załatwić kilka spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Zacznij od przejrzenia kategorii Przedsiębiorczość, w której zgromadzono niektóre usługi związane z prowadzeniem firmy, rejestrami przedsiębiorców oraz wydawaniem zezwoleń i koncesji. Więcej spraw znajdziesz w kategoriach Infrastruktura, Statystyka i Dofinansowanie z funduszy UE.

Potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą Profilu Zaufanego (PZ) obsługiwanego w ramach platformy ePUAP. PZ wykorzystywany jest do składania podpisu na wniosku i stanowi alternatywę dla bezpiecznego podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym. Wypełnij krótki wniosek o wydanie PZ, a następnie udaj się do punktu potwierdzającego, aby potwierdzić swoją tożsamość. Zrobisz to w Urzędach Skarbowych, placówkach ZUS i kilku innych instytucjach administracji państwowej. Profil Zaufany przypisany jest do obywatela, a po trzech latach wymaga odnowienia. Warto go mieć, bowiem stanowi podstawową metodę potwierdzania tożsamości w wielu usługach elektronicznej administracji.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Katalog spraw na platformie ePUAP

PUE ZUS

pue.zus.pl

Podatki trzeba płacić, a tworzenie dokumentów zgłoszeniowych, zestawień i deklaracji zajmuje mnóstwo czasu. Nie zawsze musi to oznaczać stanie w kolejce do okienka. Po sukcesie platformy e-Deklaracje, która umożliwia rozliczanie się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej, na e-usługi stawia ZUS. Przedsiębiorcy mają Płatnika, ale nie tylko…

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE) daje wgląd w dane zapisane na kontach w ZUS, pozwala wysłać drogą elektroniczna dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe oraz innego rodzaju wnioski. PUE ZUS skierowany jest dla osób ubezpieczonych, które mogą sprawdzić status swoich ubezpieczeń, stan konta i prognozowaną wysokość emerytury. Przedsiębiorcy – płatnicy składek mogą z kolei sprawdzić dane osób zgłoszonych do ubezpieczeń, uzyskać wniosek o niezaleganiu z opłatami czy przejrzeć zestawienia złożonych deklaracji. Płatnicy składek do 100 ubezpieczonych mogą dodatkowo za pośrednictwem PUE ZUS wygenerować i wysłać dokumenty rozliczeniowe, dokonać zgłoszenia lub wyrejestrować ubezpieczonych, a lekarze - wystawiać także niektóre zaświadczenia lekarskie.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Wirtualny doradca udziela ogólnych informacji dotyczących spraw realizowanych w ZUS

Prowadzenie biura

Office 365

www.microsoft.com/pl-pl/office365pl

Word i Excel to bez wątpienia dwa najpopularniejsze programy biurowe. Do tego zestawienia warto dodać jeszcze Outlooka, który służy do zarządzania informacją osobistą i obsługi poczty elektronicznej. Office 365 zapewnia dostęp do narzędzi biurowych z dowolnego miejsca, łącząc w sobie aplikacje pakietu Microsoft Office, pocztę elektroniczną, narzędzia do współpracy w zespole oraz miejsce na pliki i dokumenty na dysku internetowym OneDrive. Usługi Office 365 skierowane są dla użytkowników domowych, małych firm oraz przedsiębiorstw i korporacji. MŚP proponujemy plany Office 365 z linii Business i ProPlus, natomiast największe firmy mogą korzystać z najbogatszych wersji pakietu z linii Enterprise, wzbogaconych o narzędzia z zakresu bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, komunikacji oraz zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Z perspektywy małych firm najbardziej interesujące wydają się być plany Business Essentials, Business i Business Premium, z których dwa ostatnie zawierają pełną klasyczną wersję programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher i OneNote do zainstalowania na maksymalnie 5 komputerach i urządzeniach mobilnych użytkownika. W każdej opcji masz do dyspozycji wersje online aplikacji biurowych, gdybyś chciał przeglądać, edytować lub drukować swoje dokumenty na dowolnym komputerze z zainstalowaną przeglądarką internetową. W planie Business Premium za 10,50 euro miesięcznie (przy zobowiązaniu rocznie) otrzymasz konto poczty klasy biznesowej Exchange o rozmiarze 50 GB z funkcjonalnym e-mailem, kalendarzem i modułem kontaktów. Ponadto w pakiecie masz do dyspozycji 1 TB dysku w usłudze OneDrive do przechowywania i udostępniania swoich plików oraz możliwość korzystania z aplikacji Skype dla firm do komunikacji za pomocą wiadomości błyskawicznych, rozmów głosowych i prowadzenia konferencji wideo w jakości HD.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Office 365 to aplikacje online, klasyczne programy pakietu Office (dostępne w wybranych planach) oraz szereg usług komplementarnych do przechowywania plików (OneDrive), poczty (Exchange) i komunikacji (Skype dla firm)

Envelo

www.envelo.pl

Envelo.pl to internetowa platforma usług Poczty Polskiej, która umożliwia wygodne nadawanie kartek, listów i paczek pocztowych przez internet, obsługę tradycyjnej korespondencji drogą elektroniczną oraz zakup znaczków pocztowych na listy zwykłe, polecone, krajowe czy też zagraniczne. Za pośrednictwem Envelo możesz wysłać tradycyjny list polecony z dokumentami lub fakturą, nie stojąc przy tym w kolejce do okienka. Hmm… Nawet nie ruszając się od komputera! Jak to działa?

Wskaż dokument w formie PDF np. fakturę lub umowę albo skorzystaj z Wirtualnej Drukarki, aby wysłać list bezpośrednio z edytora tekstu. Envelo zajmuje się wydrukowaniem i kopertowaniem korespondencji, która zostanie dostarczona za pośrednictwem Poczty Polskiej. Także z potwierdzeniem odbioru, jeśli potrzebujesz. Envelo oferuje również szereg innych, komplementarnych usług pocztowych dla firm związanych z masową wysyłka kartek i listów papierowych oraz dystrybucją i archiwizacją faktur online. Do wyboru masz dwie opcje dostarczania faktur do klientów – tradycyjną (papierową) oraz elektroniczną. Dokumenty przechowywane są przez 6 lat w darmowym archiwum faktur online.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Nadawanie tradycyjnej korespondencji przy użyciu Wirtualnej Drukarki Envelo

Obsługa tradycyjnej korespondencji w Envelo.pl

Platforma Envelo udostępnia szereg komplementarnych usług do wysyłki tradycyjnych listów. Rozwiązanie oparte o Wirtualną Drukarkę Envelo skierowane jest przede wszystkim do klientów biznesowych wysyłających pojedynczą, nieusystematyzowaną korespondencję tradycyjną.

Klientom generującym masową korespondencję oferujemy rozwiązania, gdzie komunikacja z Platformą Envelo realizowana jest za pośrednictwem serwera SFTP. Jednocześnie istnieje możliwość bezpośredniej integracji systemów informatycznych z usługami Envelo za pośrednictwem API i tym samym włączenie obsługi korespondencji do wewnętrznych procesów biznesowych firmy.

Z kolei klientom indywidualnym lub prowadzącym JDG proponujemy skorzystanie z możliwości prostej wysyłki listów bezpośrednio na Platformie Envelo.pl stworzonej do wysyłania i odbierania korespondencji. Listy można wysyłać dołączając pliki PDF lub wybierając jeden z dostępnych szablonów do generowania korespondencji seryjnej. Usługa ta nie wymaga podpisywania umowy, a płatność odbywa się z góry.

Dorota Patoka, Envelo

Kierownik Działu Produktów i Usług

Biuro Produktów i Sprzedaży

SendIT

sendit.pl

Serwis SendIT umożliwia nadawanie paczek w najlepszej cenie, bez konieczności deklarowania miesięcznej liczby wysyłek, podpisywania długotrwałych umów i dokonywania innych formalności. Innymi słowy – możesz z jednego miejsca zamówić krajowe lub międzynarodowe usługi kurierskie do wyboru w trzech firmach – InPost, DPD oraz UPS. Możesz płacić za każdą nadaną paczkę lub rozliczać się z SendIT raz w miesiącu na podstawie faktury.

Do wyboru masz standardowe przesyłki kopertowe i paczki z dostawą następnego dnia oraz pozostałe, choć dodatkowo płatne, opcje oferowane przez firmy kurierskie takie jak dostawa na rano, zwrot dokumentów, podwyższona kwota ubezpieczenia czy przewóz elementów niestandardowych. Istnieje możliwość zlecenia dostarczenia przesyłek całopaletowych.

Firmy, które nadają wiele paczek np. sklepy internetowe czy agencje marketingowe mają do dyspozycji narzędzie, które pozwala zaimportować dane przesyłki z pliku CSV. Ponadto, serwis SendIT oferuje dwie metody integracji z Allegro. Pierwsza to wybieranie opcji SendIT - zamów kuriera z zakładki Moja sprzedaż w Allegro. Druga polega na pobraniu do serwisu SendIT informacji z sprzedanych produktach z konta Allegro.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

SendIT umożliwia nadawanie paczek kurierskim w niższej cenie. Obecnie serwis współpracuje z InPost, DPD oraz UPS

Organizacja pracy i zarządzanie czasem

Basecamp

basecamp.com

Zarządzanie pracą i czasem jest sztuką, a podstawowym celem jest zawsze doprowadzenie zadań do końca – szybko, efektywnie i skutecznie. W większych zespołach umiejętność komunikacji w grupie staje się wartością nadrzędną, ale i drobni przedsiębiorcy potrzebują narzędzi, które pozwolą im uporządkować i oddzielić sprawy związane z prowadzeniem firmy oraz życia prywatnego. Basecamp pozwala łączyć sprawy do zrobienia w projekty, lepiej zarządzać swoim czasem i delegować zadania pracownikom.

Bascemap pomaga organizować zadania w projekty do wykonania. Masz tutaj do dyspozycji listę zadań do zrobienia (to-do), kamienie milowe, narzędzia prowadzenia dyskusji z uczestnikami projektu (forum), system komentarzy znany z sieci społecznościowych, kalendarz z opcją przypomnień oraz moduł zarządzania dokumentami (plikami). Jeśli pracujesz w zespole, możesz przydzielać zadania do wykonania współpracownikom i śledzić postęp prac, a przy tym organizować wszystkie zgromadzone informacje na temat projektu (maile, komentarze, pliki) w jednym miejscu. Funkcja Ping umożliwia szybką komunikację, łącząc w sobie cechy wiadomości prywatnych oraz czatu.

Aktualna wersja Basecamp 3 przyniosła udoskonalony interfejs, nową wyszukiwarkę oraz przycisk aplauz, którym możesz powiedzieć komuś, że popierasz to, co mówi lub doceniasz to, co zrobił. Harmonogram pozwala wyznaczyć dni wolne od pracy, kiedy nie będziesz powiadamiany o zdarzeniach w projekcie. Odświeżona lista zadań do zrobienia umożliwia przypisanie wiele osób do zlecenia oraz określenie przedziału czasowego, w którym powinno ono zostać wykonane. Plan taryfowy Basecamp With Clients zawiera kilka dodatkowych funkcji przydatnych, kiedy prowadzisz projekty dla klientów zewnętrznych. Do dyspozycji masz opcje współpracy i udostępniania swoich prac klientom z możliwością zbierania informacji zwrotnych o wykonanych zadaniach (uwagi, akceptacja itd.). Klienci widzą tylko to, co chcesz żeby widzieli. W ten sposób możesz udostępnić klientowi dokument lub współdzielić z nim listę zadań do wykonania.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Basecamp ułatwia zapanowanie nad zadaniami do zrobienia oraz usprawnia komunikację w zespole

Finanse internetowe

Idea Bank

www.ideabank.pl

Nowoczesny bank dla firmy wcale nie musi być nudny. Jeśli dobrze poszukasz, oprócz rachunku bieżącego, otrzymasz szereg dodatkowych usług finansowych oraz narzędzi, które wspomogą prowadzenie i rozwój twojej firmy. W Idea Banku możesz liczyć na pomoc doświadczonej księgowej przy zakładaniu firmy i wyborze formy opodatkowania. Masz także nieograniczony dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud, mobilnych wpłatomatów oraz darmowej przestrzeni do pracy Idea Hub w Katowicach, Krakowie, Łodzi i oczywiście w Warszawie (3 lokalizacje).

Idea Cloud to platforma, która łączy w sobie bankowy serwis transakcyjny z opcją robienia szybkich przelewów oraz aplikacjami ułatwiającymi zarządzanie firmą. Moduł cash flow umożliwia kontrolę przepływów pieniężnych. W pakiecie oferowany jest także program do fakturowania oraz bezpieczny sejf do gromadzenia ważnych dokumentów i plików, które powinny pozostać poufne.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Idea Bank to klasyczne produkty finansowe w duecie z nowoczesnymi usługami bankowymi jak mobilny wpłatomat

Bank SMART

www.banksmart.pl

Konto w Banku SMART (część FM Bank PBP SA.) zostało zaprojektowane na smartfony, dzięki czemu wszystkie operacje związane z obsługą rachunku możesz zrobić przez telefon. Innymi słowy – w aplikacji mobilnej masz dostęp do wszystkich funkcji bankowych, tak jak w komputerze. To świetna wiadomość dla młodych wilków biznesu, którzy sporo czasu spędzają poza biurem, a nie chcą być przywiązani do laptopa. Smartfon wystarczy do tego, aby założyć nowy rachunek, przeglądać saldo i historię operacji i co chyba najważniejsze - łatwo i szybko wykonywać przelewy, nawet jeśli ekran urządzenia ma mniej niż 5 cali. Co więcej, aby wykonać niektóre operacje w serwisie banku, możesz wydawać komendy głosem. W ten sposób sprawdzisz ile masz pieniędzy na rachunku, zweryfikujesz czy wpłynęły nowe środki oraz połączysz się z centrum obsługi klienta. Nawet wtedy, gdy ręce masz zajęte prowadzeniem samochodu. To jeszcze nie wszystko.

Możesz zalogować się do konta za pomocą głosu, nie wpisując przy tym ani jednego znaku swojego identyfikatora i hasła. Uwierzytelnienie biometryczne jest bezpieczne, bo oprócz brzmienia głosu, system weryfikuje styl wypowiedzi (akcenty) oraz sposób wypowiadania głosek. Trzecią innowacją Banku SMART jest skaner faktur, rachunków i kodów QR w aplikacji mobilnej, który pozwala na szybkie wykonywanie przelewów, bez przepisywania numeru rachunku oraz informacji o wystawcy i kwocie płatności.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Bank SMART to pierwszy bank zaprojektowany z myślą o użytkownikach smartfonów

Cinkciarz

cinkciarz.pl

Kiedy przychodzi do zapłaty faktury walutowej największą bolączką przedsiębiorców staje się spread, czyli różnica między kupnem waluty, a ceną jej sprzedaży. Firmy, podobnie jak osoby prywatne, mogą dzięki niższym spreadom sporo zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze internetowym. To niezła opcja dla firm prowadzących rozliczenia z partnerami zagranicznymi, albo spłacającymi kredyty czy leasing zaciągnięte w walucie. Jak to działa?

Wpłacasz przelewem pieniądze na rachunek kantoru, które po przewalutowaniu zwracane są na twoje konto walutowe w banku. Oprócz operacji z rachunku bankowego, Cinkciarz.pl umożliwia dokonywanie transakcji z portfela walutowego (należy go wstępnie zasilić środkami) oraz transakcji społecznościowych zawieranych bezpośrednio między użytkownikami portalu (nie są obciążone spreadem). W kantorze Cinkciarz.pl masz do dyspozycji kilka dodatkowych usług i narzędzi m.in. karty walutowe dla osób dużo podróżujących, aplikację mobilną, aby wygodnie wymieniać waluty przez telefon lub tablet oraz zlecenia stałe na automatyczny zakup lub sprzedaż walut. Zlecenie stałe to usługa przeznaczona np. dla kredytobiorców, którzy co miesiąc dokonują kupna określonej ilości waluty.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Cinkciarz.pl umożliwia wygodną wymianę walut przez internet przy niższych spreadach niż w tradycyjnych kantorach i bankach

Budowanie wizerunku

Brand24

brand24.pl

Zależy ci na dobrej reputacji? Chcesz wiedzieć, co mówią o tobie inni? Brand24 to narzędzie monitorowania internetu, które pozwala na bieżąco śledzić wzmianki o firmie i jej produktach, pojawiające się w mediach społecznościowch, na forach, blogach, w serwisach informacyjnych i w innych publikacjach w internecie. Z Brand24 jesteś zawsze na czasie, bowiem wyniki monitorowania masz w aplikacji mobilnej na swoim smartfonie lub tablecie.

Wiedząc już kto, gdzie i co mówi o tobie oraz jakie dyskusje prowadzone są na temat twoich marek i produktów, możesz na bieżąco reagować na krytyczne opinie (pozytywne zresztą też), świadomie budować relacje z klientami oraz zapobiegać kryzysom. Brand24 pomaga także dotrzeć do potencjalnych klientów i skłonić ich do zakupu. Być może tam, gdzie mówi się o twoich produktach, warto wtrącić swoje dwa zdania, pomóc w rozwiązaniu problemu, wyjaśnić niejasności i w ten sposób budować pozytywny wizerunek firmy na rynku. Serwis automatycznie określa sentyment znalezionej wypowiedzi, a więc od razu wiesz, czy ma ona wydźwięk pozytywny, neutralny lub negatywny. To pomocne, jeśli chcesz reagować na wzmianki w internecie tylko w określonych sytuacjach.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

Brand24 to narzędzie monitorowania internetu, które pozwala na bieżąco śledzić wzmianki o firmie i jej produktach w mediach społecznościowych i internecie

GetResponse

www.getresponse.pl

Liczba serwisów, które pomogą tobie zaznaczyć obecność firmy w internecie jest duża i nie o wszystkich tutaj napiszemy. Wśród narzędzi marketingowych dużą popularnością cieszą się kampanie e-mailingowe, mające na celu budowanie pozytywnych relacji z obecnymi klientami oraz pozyskanie nowych odbiorców swoich towarów i usług. Procesy e-mail marketingu możesz wydatnie wzmocnić oraz zautomatyzować korzystając z dedykowanych narzędzi takich jak GetResponse.

GetResponse wspomaga prowadzenie kampanii e-mail marketingowych, od zarządzania bazą adresów e-mail, poprzez tworzenie korespondencji (newsletterów) i dostarczanie jej do adresatów, po analizę wyników prowadzonych działań. Serwis udostępnia wygodny kreator tworzenia newsletterów z możliwością dodawania zdjęć techniką przeciągania, osadzania bloków tekstu oraz przycisków CTA (wezwanie do działania). Każda wiadomość HTML jest automatycznie konwertowana do responsywnej wersji mobilnej, dzięki czemu newsletter doskonale wygląda również na smartfonach i tabletach. W serwisie masz do dyspozycji kreator Landing Pages z ponad 100 gotowymi szablonami stron, formularzami zapisu oraz dodatkowymi narzędziami, które pomagają tworzenie stron sprzedażowych i promocyjnych. Do dyspozycji masz również ponad 500 szablonów formularzy, zgrupowanych w 9 kategoriach, a więc zaprojektowanych do różnych celów. Jest też nowy autoresponder, który pozwala zautomatyzować komunikację z odbiorcami newsletterów. Możesz zaplanować i wdrożyć cykliczną korespondencję zawierającą spersonalizowane oferty albo kampanie marketingowe skierowane do konkretnych grup odbiorców.

16 najlepszych nowoczesnych usług online dla małej firmy

GetResponse: tworzenie nowego newslettera z szablonu