Cztery nawigacje na Androida dla tych, którzy mają dość Google Maps

Używasz nawigacji w smartfonie i interesuje Cię, czy jest jakaś alternatywa dla Google Maps? A może z tego czy innego powodu nie chcesz używać Map Google? Oto cztery mniej znane nawigacje, których popularność rośnie coraz bardziej!

MAPS.ME

Maps.me

Maps.me

MAPS.ME do działania używa OpenStreetMap. Pozwala nie tylko na wyszukiwanie trasy dla samochodu, ale również rowerzysty i pieszego - jeśli idziesz na piechotę lub jedziesz rowerem, aplikacja pokazuje kierunek nachylenia terenu! Wyszukiwanie może być oparte o różne kategorie, jak np. restauracje, kawiarnie, atrakcje turystyczne, hotele, bankomaty i transport publiczny (metro, autobusy itd.). W MAPS.ME dostaniesz także wskazówki dotarcia do punktów zainteresowania (POI), szlaki piesze i miejsca, których nie znajdziesz na innych mapach. Wszystko za darmo!

Here WeGo

Here WeGo

Here WeGo

Here WeGo zostało stworzone przez Nokię dla telefonów Windows Phone. Nawigacja przeznaczona jest dla kierowców samochodów, dwukołowców, pieszych oraz osób korzystających z transportu publicznego. Informacje o ruchu drogowym aktualizowane są w czasie rzeczywistym, a podczas planowania trasy wyliczane są m.in. ceny za przejazdy, w tym ewentualny koszt taksówki. Interesujące miejsca na trasie pokazywane są przy użyciu informacji z wielu serwisów, m.in. Wikipedii. Mapy obejmują ponad setkę krajów.

Moovit

Movit

Movit

Moovit obejmuje swoim zasięgiem ponad 1200 miast na całym świecie, jak jednak chwali się producent - co 18 godzin dodawane jest nowe. Jest to aplikacja skupiona przede wszystkim na transporcie publicznym - jak autobusy, tramwaje czy kolejki podmiejskie. Wśród polskich miast znaleźć można Warszawę, Łódź, Lublin oraz Szczecin. Użytkownik może zapisać swoje ulubione przystanki, aby w prosty sposób sprawdzić numer i czas najbliższego odjazdu. Jak zachęca producent: "ponieważ transport publiczny jest zawsze nieprzewidywalny, Moovit stale aktualizuje się, kiedy operatorzy transportowe zmieniają harmonogramy lub modyfikują połączenie, więc nie trafisz na stację, która jest zamknięta, i nie będziesz czekał na autobus, który nie przyjeżdża". Warto spróbować!

Waze

Waze

Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, informujących o korkach. Tworzona jest przez samą społeczność, która na żywo informuje o korkach i sytuacji na drodze, oszczędzając wszystkim czas. Przez wpisanie adresu docelowego, użytkownicy jadą z otwarta aplikacją, aby pasywnie wziąć udział w wymianie danych o ruchu i drogach. Mogą również pełnić bardziej aktywną rolę przez wysyłanie raportów drogowych o wypadkach, kontrolach policyjnych, czy innych niebezpieczeństwach na drodze, dając znać innym użytkownikom co ich czeka. Waze jest również domem aktywnej społeczności edytorów map, zapewniających, że dane na ich terenie są tak aktualne, jak tylko jest to możliwe.