Hulajnoga elektryczna z siedzeniem - jaką wybrać?
-
-
- 03.07.2023, godz. 08:25
Coraz częściej szukamy alternatyw dla znanych dotąd środków transportu, które okazują się być niewystarczające. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań znajdują się hulajnogi elektryczne. Jaką wybrać, aby w pełni spełniła nasze oczekiwania? Podsuwamy wskazówki oraz wybieramy najlepsze oferty dostępne na rynku.
Hulajnoga elektryczna z siedzeniem. Przeglądamy oferty
Razor E300S

Razor E300S jest dobrą alternatywą dla komunikacji miejskiej, a nawet auta - model rozpędza się do 24 km/h. Naładowany akumulator pozwala na nieprzerwaną jazdę przez około 40 minut. Wygodne siedzisko nie jest przeszkodą w celu złożenia hulajnogi - demontażowi sprosta nawet niedoświadczony użytkownik.
- Maksymalna prędkość: 24 km/h
- Koła: 10 cali
- Maksymalny czas pracy: 40 minut
- Udźwig: 100 kg
- Waga: 23,5 kg
ENERO Asiento JR

Hulajnoga elektryczna Asiento JR jest wyposażona w silnik o mocy 250 Watt, co pozwala osiągnąć prędkość 11 km/h. Jej maksymalne obciążenie to 80 kilogramów, tak więc może okazać się strzałem w dziesiątkę dla nastolatków. Dodatkowym atutem jest zamontowany bagażnik w tylnej części jednośladu. Na komfort w trakcie jazdy wpływa szerokie siedzisko oraz 8-calowe koła wpływające na większą równowagę.
- Maksymalna prędkość: 11 km/h
- Koła: 8 cali
- Maksymalny zasięg: 12 km
- Waga: 10,5 kg
Zobacz również:
- Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty
- Media Expert przecenia hulajnogi elektryczne. Sprawdziłam, które modele warto złapać w niższej cenie
- Hulajnogi elektryczne - jaką wybrać? Przegląd najciekawszych modeli
OiO RT4

OiO RT4 pozwala na pokonanie blisko 40 kilometrów, a zainstalowany akumulator posłuży z doskonałą wydajnością przez około 800 cykli. Bezreduktorowe 10-calowe koła zaowocowały przyspieszeniem jednośladu, który rozpędza się do około 32 km/h. Hulajnoga elektryczna sprawdzi się dla dorosłych, jak i seniorów. Jest odpowiednia dla osób o masie do 120 kilogramów.
- Maksymalna prędkość: 32 km/h
- Koła: 10 cali
- Maksymalny zasięg: 40 km
- Waga: 18 kg
W-TEC Billar II

Powyższej hulajnodze nie są straszne żadne wyzwania, a to dzięki bezszczotkowemu silnikowi o mocy 500 Watt. Model pozwala osiągnąć prędkość sięgającą 30 km/h, a nad bezpieczeństwem czuwają dwa hamulce tarczowe. Jednoślad możemy zabrać w podróż również na bardziej wymagające trasy - jest wyposażony w błotniki oraz tylne i przednie oświetlenie. Zapewnia to należyte bezpieczeństwo zarówno nam, jak i pozostałym uczestnikom ruchu.
- Maksymalna prędkość: 30 km/h
- Koła: 12 cali
- Maksymalny zasięg: 30 km
- Waga: 18 kg
Manta Flinston II

Przedstawiamy model, który przykuwa uwagę nie tylko bajkową nazwą, ale i parametrami! Elektryczna hulajnoga jest skonstruowana w oparciu 12-calowe koła - dzięki temu, jest to alternatywa również dla wyższych osób. Wydajny silnik to aż 250 Watt mocy! Jeśli chcesz wybrać się w bardziej odległe miejsca, należy ładować urządzenie ok. 6 godzin (dystans 30 kilometrów). Maksymalna prędkość to około 25km/h, przy trudniejszych trasach docenimy zastosowanie amortyzacji.
- Maksymalna prędkość: 25 km/h
- Koła: 12 cali
- Maksymalny zasięg: 30 km
- Waga: 16 kg
Hulajnoga elektryczna z siedzeniem - jaką wybrać?
Wprawdzie pierwszy prototyp hulajnogi elektrycznej powstał już pod koniec XIX wieku, natomiast bardziej zbliżony odpowiednik teraźniejszych jednośladów został zaprojektowany w 1915 roku. Od efektów pracy nad jednośladem okrzykniętym nazwą Autoped upływa 107 lat. Okres wzmożonego rozwoju technologii, innowacji oraz kilkudekadowych badań doprowadził do powstania nowoczesnej hulajnogi elektrycznej. Typ środka transportu z siedziskiem jest swoistą ewolucją, która wprost wynika z naszych oczekiwań i zwiększenia komfortu. Wśród minusów hulajnóg wyróżnia się konieczność pozostania w pozycji stojącej, a przy dłuższych trasach - jest to duże utrudnienie. Wzbogacenie podstawowych wersji elektryków znacząco poszerza również grono zainteresowanych. Z uwagi na większą stabilność i wygodę - mogą być równie chętnie wybierane przez najmłodszych, dorosłych, jak i seniorów! Warto mieć na uwadze, że elektryczny jednoślad podlega stosownym przepisom prawnym ruchu drogowego, których przestrzeganie jest konieczne. W przypadku niedostosowania się do regulacji, grozi nam słony mandat. Tym samym, na próbę wystawiamy również swoje bezpieczeństwo. Jeśli chcesz zapoznać się z najnowszymi przepisami, zajrzyj do wpisu: Jak legalnie poruszać się hulajnogą elektryczną - przepisy, wymagania sprzętowe.
Zważając na szeroki wachlarz możliwości, decyzja o wyborze dogodnego modelu może być trudna. Wyboru powinniśmy dokonać w oparciu o indywidualne preferencje, aby hulajnoga elektryczna była dopasowana do naszych potrzeb. Tym samym, należy kierować się konkretnymi parametrami jakie oferuje urządzenie. Wśród najważniejszych wyróżniamy:
- rozmiar kół (cale),
- maksymalna prędkość (km/h),
- moc silnika (Watt),
- maksymalny zasięg na jednym cyklu (km),
- czas ładowania
- waga
- zdolność regulacji siodełka i kierownicy.

Źródło: Unsplash/Paulo Freitas
Hulajnoga elektryczna z siedzeniem - zalety
Hulajnogi elektryczne są odpowiedzią na wiele problemów wynikających z konieczności podróży w oddalone miejsca. W dalszym ciągu naładowanie akumulatora generuje stosunkowo mały koszt, a zwłaszcza w porównaniu do cen paliw lub transportu publicznego. Skutecznie umożliwia ominięcie korków, dotarcie na czas i brak trosk o możliwość parkowania. Hulajnoga jest lżejsza od roweru elektrycznego, co pozwala na zabranie jej do wnętrza budynku, a nawet i wniesienie po schodach. Jakie jednak zalety posiada hulajnoga elektryczna z siedziskiem?
- prawidłowa postawa - korzystając z klasycznej hulajnogi elektrycznej często mimowolnie się pochylamy. Może mieć to wpływ na ból kończyć i kręgosłupa, a nawet konsekwencje zdrowotne.
- większa wygoda - pokonaj trasę na siedząco!
- bezpieczeństwo - wyposażenie hulajnogi w siedzisko gwarantuje większą stabilność oraz redukuje możliwość upadków.
- dodatkowy bagaż - z uwagi na budowę, wiele elektrycznych hulajnóg z siedzeniem została wyposażona w bagażnik.
Warto dodać, że podróżując hulajnogą elektryczną dość często - zakup będzie bardziej opłacalny niż cykliczne wynajmowanie. Ponadto, wypożyczanie wiąże się z ryzykiem konieczności podróżowania sprzętem podlegającym napraw i konserwacji. Mając pod ręką własne urządzenie - doskonale wiemy w jakim jest stanie.
Niestety każdy sprzęt posiada również wady, w przypadku hulajnóg elektrycznych jest to m.in. stały nadzór naładowania baterii, większe gabaryty jednośladu z siedziskiem oraz możliwe niedopasowanie względem siodełka. Niemniej, jest to alternatywa, którą warto rozważyć - zwłaszcza gdy podróżujemy stosunkowo często. Jeśli jazda na hulajnodze jest komfortowa, wcale nie musi wiązać się wyłącznie z małymi dystansami i ograniczać do koniecznych dojazdów.
Zajrzyj do: Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać?