Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Odpowiednio wybrany ekspres do domu pozwoli cieszyć się ulubioną kawą przez kilka najbliższych lat. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz jakie modele wybrać. Sprawdź, który ciśnieniowy ekspres automatyczny jest najlepszy.

Statystyczny Polak rocznie spożywa 3 kg ziaren kawy, co przekłada się średnio na 95 litrów tego napoju. Dodatkowo, aż 66% obywateli Polski deklaruje regularne picie kawy. Do Włochów spożywających jej dwa razy tyle jeszcze nam daleko, ale jeżeli lubisz kawę i pijesz co najmniej dwie filiżanki dziennie warto pomyśleć nad zakupem ekspresu.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Jaki ekspres do kawy do domu wybrać?

Na samym początku warto zastanowić się, jaki rodzaj ekspresu do kawy wybrać i czego tak naprawdę potrzebujemy. Półki sklepowe pełne są urządzeń, które parzą kawę w zupełnie odmienny sposób.

Do wyboru mamy m.in.:

 • Ekspres przelewowy – najprostszy rodzaj ekspresu do kawy, który potrafi zaparzyć kawę po turecku bez fusów. Jego zaletą jest niska cena oraz możliwość podtrzymywania wysokiej temperatury napoju przez dłuższy czas.
 • Kawiarka – inaczej moka, kafetierka. Jej ojczyzną są Włochy. Służy do przygotowywania esencjonalnego espresso. Do jej działania niezbędna jest kuchenka gazowa bądź płyta elektryczna lub indukcyjna.
 • Ekspres kolbowy – to najprostszy rodzaj ekspresu ciśnieniowego, który nie posiada wbudowanego młynka. Na rynku dostępne są natomiast modele z wbudowanym spieniaczem mleka (zwykle w formie dyszy parowej).
 • Ekspres kapsułkowy – specjalny rodzaj ekspresu ciśnieniowego przeznaczony do parzenia kawy zamkniętej w kapsułkach.
 • Ekspres automatyczny – najbardziej zaawansowany rodzaj ekspresu do kawy, który posiada wbudowany młynek oraz spieniacz do mleka. Tylko taki ekspres pozwoli na w pełni zautomatyzowane przygotowanie cappuccino czy latte macchiato.
Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Stefan C. Asafti/Unsplash

Zdecydowanie polecamy rozważyć zakup automatycznego ekspresu do kawy. Najtańsze polecane przez nas modele kosztują niewiele ponad 1000 zł. W tym miejscu należy też zaznaczyć, że najlepsze ekspresy kolbowe mogą być o nawet kilkaset złotych droższe od podstawowego ekspresu automatycznego.

Ekspres jest urządzeniem, które kupujemy raz na co najmniej kilka lat. Jeśli pijesz dużo kawy i chcesz delektować się kawą jak z kawiarni, z pewnością warto zdecydować się na ekspres automatyczny, który jest prosty w obsłudze, a na dodatek posiada mnóstwo funkcji i potrafi przygotować co najmniej kilka rodzajów kawy. Nie bez znaczenia jest także możliwość programowania własnych ustawień i dostosowywania kawy do np. naszych ulubionych kubków.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu?

Wiemy już, że ekspres automatyczny może być najlepszym wyborem do domu, szczególnie, jeśli parzysz średnio kilka kaw dziennie. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli ekspresów automatycznych, które posiadają różne funkcje. Czym się kierować podczas zakupu takiego urządzenia?

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Źródło: Nathan Dumalo/Unsplash

 • Rodzaj kawy – warto sprawdzić, czy ekspres automatyczny – poza młynkiem (najlepiej ceramicznym) – posiada także możliwość dozowania zmielonej kawy. Zalecamy upewnić się również, czy młynek posiada możliwość regulacji stopnia zmielenia, by dostosować grubość kawy do potrzeb i preferencji.
 • Spienianie mleka – w sklepach znajdziemy ekspresy posiadające dyszę do spieniania mleka lub zintegrowany pojemnik, do którego wlewamy mleko. Drugie rozwiązanie wymaga częstszego czyszczenia, ale w zamian możemy cieszyć się idealnie spienionym mlekiem na wierzchu naszego cappuccino. Trzecim rozwiązaniem, zdecydowanie najwygodniejszym, jest zintegrowany wężyk, który wystarczy umieścić w butelce lub kartonie wypełnionym mlekiem.
 • Pojemność zbiornika na wodę – to kolejny bardzo ważny element. Zalecamy, aby wybierać spośród ekspresów posiadających co najmniej 1,5 litrowy pojemnik na wodę. Należy pamiętać, że jest ona wykorzystywana nie tylko do wykonywania kawy, ale także spieniania mleka oraz czyszczenia ekspresu po użyciu.
 • Możliwość indywidualnego programowania ustawień kawy – część ekspresów pozwala na zaprogramowanie każdej kawy według własnych preferencji. Możliwa jest m.in. zmiana mocy kawy, proporcji mleko/kawa czy wielkości filiżanki.
 • Programowanie temperatury napoju – bardziej zaawansowane konstrukcje pozwalają wybrać temperaturę przyrządzanego napoju. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy obawiać się, że oparzymy się gorącą kawą od razu po przygotowaniu. Z kolei amatorzy gorącego cappuccino czy małej czarnej mogą rozkoszować się naprawdę ciepłą kawą.
 • Napoje dodatkowe – niektóre ekspresy pozwalają na wykonywanie napojów dodatkowych, takich, jak spienione mleko. Nieoceniona jest również funkcja podawania wrzącej wody w celu np. szybkiego przyrządzenia herbaty.

Wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem automatyczne ekspresy do kawy, które znajdziesz w sklepach.

Promocja

KRUPS Intuition Preference+ EA875

KRUPS Intuition Preference+ EA875

Z dotykowym wyświetlaczem SMART SCREEN możesz spersonalizować praktycznie każdy etap przygotowania kawy - jej moc oraz wielkość.

KRUPS Intuition Preference+ EA875 to zaawansowany automatyczny ekspres do kawy, cechujący się intuicyjną obsługą i możliwością personalizacji. Urządzenie posiada dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN, który pozwoli na łatwe i szybkie przygotowanie dowolnej kawy - kolorowy ekran zapewnia szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji ekspresu.

Ekspres daje możliwość utworzenia 2 profili użytkownika, wybrania ich nazwy oraz koloru. W każdym z profili możesz zapisać 7 ulubionych przepisów. Możemy łatwo wybrać rodzaj, wielkość oraz moc kawy, a następnie zachować te ustawienia w swoim profilu. Do wyboru mamy 15 automatycznych przepisów, dzięki którym, za jednym dotknięciem przygotujemy swoją ulubioną kawę.

Ekspres ciśnieniowy został wyposażony w specjalny system One Touch Cappuccino i ruchomą dyszę spieniającą, dzięki czemu możemy przygotować jednocześnie 2 filiżanki Cappuccino, Caffe Latte czy Macchiatto.

W codziennym korzystaniu z ekspresu pomoże inteligentny system podświetleń. Czerwony wskaźnik poinformuje nas o wymaganych czynnościach np. uzupełnieniu wody, kawy, czy opróżnieniu tacki ociekowej.

Moc...

KRUPS Intuition Preference+ EA875 - pełna recenzja »

DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica

Kompaktowy ekspres automatyczny z 13-stopniową regulacją młynka oraz rozbudowanym systemem cappuccino.

DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica to idealna propozycja dla fanów włoskiej kawy. Urządzenie pozwala za pomocą zaledwie jednego dotknięcia wykonać klasyczne włoskie kawy takie, jak espresso, coffee long, doppio, ristretto oraz espresso lungo. Nie zabrakło także szerokiego wachlarza kaw mlecznych od klasycznego cappuccino po kremowe caffe latte.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Ekspres włoskiego producenta wyróżnia się obecnością zaawansowanego młynka żarnowego z 13-stopniową regulacją stopnia zmielenia. Element ten pozwala dopasować smak kawy do własnych preferencji.

DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica oferuje również dostęp do autorskiej technologii Moja Kawa, która pozwala na dokładną personalizację wybranych trybów kawy. Użytkownik może zmieniać stosunek kawy i mleka, a także wielkość i moc napoju.

Za spienianie mleka odpowiada system LatteCrema z wbudowanym pojemnikiem na mleko. Rozwiązanie to pozwala na wykonania idealnie spienionego cappuccino.

Nie zabrakło również możliwości parzenia dwóch filiżanek espresso jednocześnie. Maksymalne ciśnienie ekspresu to 15 barów, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,8 litra.

DeLonghi ECAM 22.110.SB Magnifica S

DeLonghi ECAM 22.110.SB Magnifica S to prosty w obsłudze automatyczny ekspres do kawy z wbudowaną dyszą spieniającą.

Ciekawy stylistycznie ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.110.SB Magnifica S z błyszczącą obudową oferuje przejrzysty panel z możliwością obsługi za pomocą jednego przycisku.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

ECAM 22.110.SB Magnifica S został wyposażony w stalowy młynek z możliwością dostosowania sposobu mielenia do własnych preferencji. Za odpowiednią temperaturę przygotowywanego napoju dba system thermoblock. Co ważne DeLonghi ECAM 22.110.SB Magnifica S wyposażono w kratkę ociekową przystosowaną do mycia w zmywarce. Ekspres posiada również wyjmowany blok zaparzający przystosowany do mycia w bieżącej wodzie. Rozwiązanie to ułatwia konserwacje i przedłuża żywotność.

DeLonghi ECAM 22.110.SB Magnifica S posiada pompę o ciśnieniu maksymalnym 15 barów. Za przygotowanie kaw mlecznych odpowiada dysza spieniająca. Pojemnik na ziarna oferuje pojemność 250 gram. Ekspres ten charakteryzuje się obecnością dużego pojemnika na odpady, który trzeba opróżniać po wykonaniu 14 kaw lub co 72 godziny.

Ekspres posiada możliwość przygotowywania dwóch kaw espresso jednocześnie oraz dozownik kawy zmielonej bezpośrednio do bloku.

KRUPS Intuition Preference+ EA875

KRUPS Intuition Preference+ EA875 cechuje intuicyjna obsługa i możliwość personalizacji.

Z dotykowym wyświetlaczem SMART SCREEN możesz spersonalizować praktycznie każdy etap przygotowania kawy - jej moc, wielkość oraz proporcje.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

KRUPS Intuition Preference+ EA875 pozwala na utworzenie dwóch profili użytkownika, w obrębie których zapiszesz nawet do 7 ulubionych przepisów. Dzięki systemowi OTC i ruchomej dyszy spieniającej możesz przygotować jednocześnie 2 filiżanki doskonałego cappuccino, caffe latte lub macchiatto. Codzienne korzystanie z ekspresu uprzyjemniają intuicyjne wskaźniki świetlne, które informują o wymaganych czynnościach.

Moc urządzenia wynosi 1450 W, a zestaw startowy zawiera: filtr, 2 tabletki czyszczące, środek do odkamieniania oraz akcesoria do czyszczenia przewodów oraz rurki na mleko. KRUPS Intuition Preference+ EA875 posiada 250-gramowy pojemnik na kawę ziarnistą, 3-litrowy zbiornik na wodę oraz pompę o ciśnieniu wynoszącym 15 barów. W tym funkcjonalnym urządzeniu znajdziemy też 15 przepisów oraz 24 automatyczne programy. Ekspres do kawy KRUPS z technologią Quattro Force gwarantuje kawę o wyważonym smaku i bogatym aromacie.

Urządzenie jest dostępne do kupienia pod tym linkiem.

KRUPS ESP EVIDENCE ONE EA895

Naucz się sztuki parzenia kawy z w pełni automatycznym ekspresem do kawy KRUPS ESP Evidence One EA895, który zapamięta Twoje preferencje.

Urządzenie zapewnia aż 17 przepisów na idealne napoje kawowe oraz 5 stopni zmielenia kawy: drobno, aby uzyskać wspaniałe espresso lub grubo dla delikatniejszego americano.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

KRUPS ESP Evidence One EA895 pozwala cieszyć się smakiem doskonałym napojów kawowych o intensywnym smaku i aromacie, który zapewnia zaawansowana technologia hydraulicznego systemu. Zmielona kawa poddana jest sile nacisku równej 30 kg. Ekspres posiada 3 poziomy mocy kawy, 12 przepisów i funkcję podwójnego cappuccino, dzięki której możemy przygotować dwie mleczne kawy za jednym dotknięciem. KRUPS Evidence One ma prosty w obsłudze panel sterowania z kolorowymi ikonami, ekranem OLED i sygnałem świetlnym. Elegancki i nowoczesny wygląd pasuje do większości pomieszczeń.

Atutem tego produktu jest również regulacja wysokości wylotu kawy. Z łatwością zrobisz sobie kawę w filiżance o wysokości do 15 cm. Technologia KRUPS Quattro Force dobiera idealne proporcje, a obsługa staje się naprawdę intuicyjna. Konserwacja KRUPS ESP Evidence One EA895 jest automatyczna, a urządzenie posiada moc 1450 W i ciśnienie 15-barowe ciśnienie.

Urządzenie jest dostępne do kupienia pod tym linkiem.

Philips LatteGo Premium EP3241/50

Philips LatteGo Premium EP3241/50 w prosty sposób zapewnia wyśmienite kawy, aksamitnie mleczną piankę i łatwe czyszczenie.

Do wyboru mamy 5 rodzajów kaw, dostępnych za dotknięciem jednego przycisku. Moc napoju czy ilość kawy i mleka może być personalizowana przez użytkownika.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

W ekspresie Philips LatteGo Premium EP3241/50 przygotujemy: espresso, czarną kawę, americano, cappuccino i latte macchiato. Dotykowy panel sterowania jest czytelny i wyjątkowo prosty w obsłudze, a system Aroma Extract zapewnia optymalną równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu. Wytrzymałość gwarantują młynki wykonane z ceramiki oraz filtr AquaClean oczyszczający wodę z wapnia i przeciwdziałający osadzaniu się kamienia w ekspresie. Pojemność zbiornika na wodę wynosi aż 1,8 litra, a pojemnika na ziarna 275 g. Urządzenie łatwo się czyści, a jego elementy można myć w zmywarce. Philips LatteGo Premium EP3241/50 to jeden z najpopularniejszych ekspresów ciśnieniowych na rynku.

Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100

Atrakcyjny design i wyjątkowo prosta, intuicyjna obsługa to główne cechy określające ekspres Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100.

W ekspresach EQ za monitorowanie temperatury odpowiedzialny jest innowacyjny system sensoFlow, który wydobywa z kawy maksimum jej aromatu.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Jeżeli nie lubisz gorzkiego aromatu w kawie, wybór urządzenia Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100 z pewnością Cię zadowoli. Czujniki zamontowane w urządzeniu kontrolują proces parzenia i dbają o jakość przyrządzanego napoju. Standardem w ekspresach Siemens są także ceramiczne młynki do kawy ceramDrive zapewniające doskonałe mielenie ziaren. Kolorowy wyświetlacz coffeeSelect i czytelny panel dotykowy pozwalają na intuicyjną obsługę i szybkie przygotowanie jednej (lub dwóch) z 6 rodzajów kaw: espresso, espresso macchiato, czarną kawę, cappuccino, latte macchiato lub kawę z mlekiem. Wielkość napoju możesz dopasować do indywidualnych potrzeb i cieszyć się chwilą relaksu, kiedy ekspres automatycznie wyczyści spieniacz i sam się wyłączy.

DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55S

Delonghi Eletta Explore to urządzenie, które oferuje bardzo rozbudowane menu zapisanych napojów, obejmujące ponad 40 propozycji na zimno, ciepło oraz na wynos.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać [RANKING]

Ekspres umożliwia spienianie mleka i napojów roślinnych na gorąco i na zimno. Użytkownik może cieszyć się także funkcją To Go, czyli przyrządzaniem napojów na wynos – ekspres pod wylotem kawy pomieści nawet wysokie kubki termiczne. Dużym atutem jest też stalowy młynek z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia, pozwalający na dostosowanie grubości kawy do aktualnych potrzeb. Funkcja automatycznego czyszczenia i odkamieniania i wyjmowana jednostka zaparzająca ułatwiają natomiast utrzymanie urządzenia w czystości.