Jaki pokrowiec/etui dla Samsunga Galaxy A51? [RANKING]

Galaxy A51 z pewnością będzie jedynym z najpopularniejszych smartfonów tego roku. Sprawdź, jak zabezpieczyć go przed niefortunnymi upadkami.

Samsung Galaxy A51 to przedstawiciel rodziny Galaxy A na 2020 rok. Z pewnością smartfon ten podobnie, jak poprzednik - model Galaxy A50 szybko stanie się hitem sprzedażowym. W przypadku Galaxy A51 nie możemy liczyć na dużą sprzedaż w sklepach, ale urządzenie to sprzedawane będzie w abonamentach, dzięki czemu zyska wielu nabywców.

Jaki pokrowiec/etui dla Samsunga Galaxy A51? [RANKING]

Galaxy A51 podobnie, jak poprzednik wykonany został ze szkła Corning Gorilla Glass trzeciej generacji oraz plastiku. Z tego drugiego materiału wykonana została ramka, przyciski oraz plecki. Oznacza to, że Samsung Galaxy A51 co prawda będzie odporny na pęknięcia panelu tylnego, ale całość będzie się nadmiernie szybko rysować. Sytuacji nie poprawia fakt, że plastikowa ramka jest błyszcząca i podatna na wszelkiego rodzaju zadrapania. Całość dopełnia wystająca ponad obrys urządzenia obudowa obiektywów, która jest narażona na zarysowania i uszkodzenia.

Samsung Galaxy A51 w chwili obecnej kosztuje ponad 1500 zł, a żaden z posiadaczy nowego smartfona koreańskiego producenta nie chciałby go uszkodzić.

Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy ranking. W poniższym rankingu przedstawiamy najlepsze pokrowce dla Samsunga Galaxy A51, jakie można obecnie znaleźć w sieci.

W opisie każdego pokrowca zwracamy uwagę na jego wady i zalety. Informujemy także, do kogo dedykowane jest dane etui. Tworząc ranking staraliśmy się umieścić w nim zarówno cienkie pokrowce silikonowe, jak i potężne etui, którym nie straszny upadek nawet z dwóch metrów.

W niniejszym rankingu umieściliśmy łącznie siedem pokrowców, z czego dwa z nich zostały zaprojektowane przez samego Samsunga. W zestawieniu znajdują się także etui innych renomowanych firm.

  • W naszej opinii najbardziej uniwersalnym pokrowcem dla Galaxy A51 jest Samsung Silicone Cover.
  • Konsumentom szukającym wytrzymałego etui polecamy Spigen Slim Armor.
  • Na wyróżnienie zasługuje także etui Puro NUDE 0,3, które zapewnia podstawową ochronę smartfona bez ingerencji w jego wygląd.

Samsung Galaxy A51 Silicone Case

Silikonowy pokrowiec dla Samsunga Galaxy A51 oferuje poprawiony chwyt i rewelacyjny dostęp do wszystkich gniazd.

Silicone Case to kolejny pokrowiec, który jeszcze do niedawna dostępny był jedynie dla flagowych modeli Samsunga z rodzin Galaxy S oraz Galaxy Note. Koreańczycy zdecydowali się na produkcję etui Silicone Case dla Galaxy A51, co jest świetnym ruchem.

Samsung Galaxy A51 Silicone Case

Etui Samsung Silicone Case to oryginalne akcesorium, które wykonane jest z wysokiej jakości silikonu. Materiał ten znacząco zwiększa przyczepność, ale ma to swoje wady. Urządzenie w pokrowcu Silicone Case ciężko włożyć do kieszeni, a na dodatek całość przyciąga kurz.

Pokrowiec Silicone Case w środku posiada miękki materiał, który minimalizuje ryzyko porysowania plecków urządzenia w przypadku dostania się drobinek kurzu pomiędzy etui, a smartfona.

Etui jest cienkie i nie zwiększa zbytnio rozmiarów zewnętrznych urządzenia. Niestety, jak to w przypadku etui produkowanych przez Samsunga również Silicone Case dla Galaxy A51 nie zapewnia kompleksowej ochrony przed zarysowaniami i upadkami. Dolna ramka jest całkowicie odkryta.

Pokrowiec minimalnie wystaje ponad obrys urządzenia, dzięki czemu chroni zarówno obudowę obiektywów, jak i wyświetlacz.

Samsung Galaxy A51...

Samsung Galaxy A51 Silicone Case - pełna recenzja »

Spigen Galaxy A51 Slim Armor

Cienki pokrowiec z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Spigen Slim Armor to cienki pokrowiec, który zapewnia ponadprzeciętną ochronę przed zarysowaniami i upadkami, ale jednocześnie znacząco ingeruje w wygląd urządzenia, co nie dla każdego będzie zaletą.

Samsung Galaxy A51 Spigen Slim Armor

Slim Armor dla Samsunga Galaxy A51 to etui charakteryzujące się dwuwarstwową konstrukcją, która łączy w sobie wewnętrzną elastyczną część oraz poliwęglanową tylną osłonę, która zakładana jest na korpus. Całość zapewnia wysoką ochronę przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej grubości i wagi.

Etui, a w zasadzie jego wewnętrzna część zostało wyposażone w autorską technologię Air Cushion, czyli dodatkowe poduszki powietrzne na rogach, które chronią narożniki smartfona przed uszkodzeniami podczas upadku z wysokości. Wytrzymałość etui została potwierdzona certyfikatem MIL STD 810G-516.6.

Pokrowiec Spigen Slim Armor dla Samsunga Galaxy A51 wyróżnia się także obecnością wbudowanej nóżki, która pozwala oglądać filmy i zdjęcia bez konieczności trzymania urządzenia. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu kino maniakom.

Slim Armor od Spigena zapewnia kompleksową ochronę urządzenia przy...

Spigen Galaxy A51 Slim Armor - pełna recenzja »

PURO Galaxy A51 Nude 0,3

Cienkie etui chroniące urządzenie przed zarysowaniami, ale nie upadkami.

Puro NUDE 0,3 to dosyć nietypowe etui. Przy jego projektowaniu producent wcale nie miał zamiaru zapewnienia jak najlepszej ochrony urządzenia. Puro NUDE to pokrowiec, który ma chronić przed zarysowaniami, zabrudzeniami, wstrząsami oraz lekkimi upadkami z niewielkich wysokości przy jednoczesnym zachowaniu jak najmniejszych rozmiarów. Dodatkowo etui wcale nie wpływa na wygląd zewnętrzny urządzenia. PURO NUDE 0,3 zostało stworzone specjalnie dla użytkowników, którzy na codzień bardzo dbają o swoje urządzenia, ale mimo wszystko chcieliby zapewnić mu dodatkową ochronę.

Samsung Galaxy A51 Puro NUDE 0,3

Etui wykonane jest z silikonu, który zapewnia sporą elastyczność. Rozwiązanie to nie zapewnia ochrony przed upadkami, o czym informuje sam producent. Etui posiada grubość wynoszącą zaledwie 0,3 mm. To świetny pokrowiec, które pozwoli nosić nam urządzenie z kluczami lub w damskiej torebce bez obawy o zarysowania.

Futerał został wykonany z ultracienkiego i bardzo lekkiego materiału. Sprawia to, że po założeniu na Galaxy A51 pokrowiec jest praktycznie niezauważalny. Wewnętrzna część etui pokryta jest niewielkimi kropkami, które zapobiegają przywieraniu etui...

PURO Galaxy A51 Nude 0,3 - pełna recenzja »

Spigen Galaxy A51 Liquid Air

Cienkie etui z ciekawym, matowym wzorem na pleckach.

Spigen Liquid Air to jedno z tańszych etui w naszym zestawieniu, a mimo to produkowane jest przez renomowaną firmę posiadającą lata doświadczeń w projektowaniu etui na smartfony.

Samsung Galaxy A51 Spigen Liquid Air

Seria Liquid Air składa się z kilku podobnych do siebie etui. My wybraliśmy czarny, nieprzezroczysty wariant. Został on wykonany z trwałego, ale jednocześnie wystarczająco elastycznego termoplastycznego poliuretanu, który zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz ma matową powierzchnię.

Z tyłu producent zdecydował się na zastosowanie ciekawego wzoru składającego się z wielu trójkątów. Rozwiązanie to pozwala odmienić wygląd Galaxy A51. Pokrowiec przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom, którzy nie lubią zbytnio wyróżniać się z tłumu.

Producent nie zapomniał o autorskiej technologii Air Cushion, czyli poduszkach powietrznych w narożnikach, które dodatkowo chronią ramkę podczas upadków z wyższej wysokości.

Spigen Liquid Air, jak sama nazwa wskazuje jest bardzo cienkim i lekkim etui. Po założeniu na smartfona nie zwiększa zauważalnie jego wymiarów zewnętrznych.

Etui zapewnia kompleksową ochronę przed zarysowaniami i upadkami, a...

Spigen Galaxy A51 Liquid Air - pełna recenzja »

Ringke Galaxy A51 Fusion X

Ciekawe etui o zwiększonej odporności z wzorem moro oraz czarną ramką.

Ringke Rearth Fusin X to dosyć osobliwy pokrowiec. Zapewnia on ponadprzeciętną ochronę urządzenia przed zarysowaniami i upadkami, a jednocześnie posiada ciekawy wzór na pleckach odmieniający wygląd smartfona.

Samsung Galaxy A51 Ringke Fusion X

Pokrowiec wykonany jest z lekkiego termopoliuretanu oraz poliwęglanu. Ramka jest czarna, a tył posiada ciekawy wzór moro. Dodatkowo czarna ramka powoduje, że przedostające się drobinki kurzu w okolicach portów nie są widoczne. Fusion X posiada również specjalną warstwę antystatyczną, która nanoszona jest na samym końcu etapu produkcyjnego. Dzięki niej etui zbiera mniej kurzu od konkurencyjnych rozwiązań. Na powłokę antystatyczną naniesiono również powłokę, która minimalizuje ryzyko zarysowania telefonu, jeżeli kurz dostanie się pomiędzy etui, a obudowę urządzenia.

Wytrzymałość Ringke Fusion X potwierdzona jest wojskowym standardem MIL STD 810G 516.6. Producent zastosował autorską technologię Shock Absorption, która pochłania wstrząsy i urządzenia.

Pokrowiec posiada wystające krawędzie, które z tyłu chronią obudowę obiektywów, a z przodu zabezpieczają ekran. Ringke Fusion X w pełni zabezpiecza...

Ringke Galaxy A51 Fusion X - pełna recenzja »

Samsung Galaxy A51 S View Cover

Ciekawy pokrowiec z klapką oraz kilkoma dodatkowymi funkami.

Pokrowce z rodziny S View Cover, jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla smartfonów z flagowej rodziny Galaxy S. Teraz Samsung postanowił przygotować pokrowiec S View Cover dla smartfona z rodziny Galaxy A 2020.

Samsung Galaxy A51 S View Cover

Samsung S View Cover dla Galaxy A51 to pokrowiec z klapką, który posiada przezroczyste okienko pozwalające uzyskać dostęp do wyświetlacza, podczas, gdy klapka jest zamknięta. Etui zostało wyposażone w specjalny czujnik aktywujący tryb dla pokrowca S View Cover wbudowany w oprogramowanie Galaxy A51. Całość sprzęgnięto z magnesem, który pozwala na wybudzanie i usypianie ekranu urządzenia bez wykorzystywania przycisku Power.

Pokrowiec S View Cover dla Samsunga Galaxy A51 pozwala na szybkie odbieranie połączeń bez otwierania klapki, wyświetlanie powiadomień i podstawowych komunikatów oraz sprawdzanie daty i godziny.

Poza tymi funkcjami etui nie różni się od innych pokrowców z klapką. Klasycznie dla Samsunga etui nie zapewnia kompleksowej ochrony urządzenia przed zarysowaniami i upadkami. Dolna część ramki oraz okolice przycisków pozostają niechronione.

W środku pod plastikowym okienkiem pokrowiec posiada...

Samsung Galaxy A51 S View Cover - pełna recenzja »

Spigen Galaxy A51 Rugged Armor

Podstawowy pokrowiec, który jest znany i lubiany. Rewelacyjna jakość, ciekawy wygląd i odpowiednia ochrona w przystępnej cenie.

Pokrowca Spigen Rugged Armor nie mogło zabraknąć dla tak popularnego smartfona, jak Samsung Galaxy A51. Rugged Armor w chwili obecnej to jeden z najpopularniejszych modeli firmy Spigen, który dostępny jest nawet w wersjach dla bardzo egzotycznych i mało popularnych modeli.

Samsung Galaxy A51 Spigen Rugged Armor

Rugged Armor to rodzina funkcjonalnych etui, które pozytywnie wyróżniają się ceną. Seria jest dostępna na rynku od lat i zdążyła zdobyć ugruntowaną pozycję na rynku. Pokrowiec wykonany jest z miękkiego termoplastycznego poliuretanu. Materiał ten świetnie absorbuje uderzenia, a na dodatek zapewnia wysoką ochronę oraz poprawia chwyt urządzenia.

Spigen Rugged Armor wygląda na masywne etui, ale w rzeczywistości okazuje się, że jest to bardzo cienkie i lekkie etui, które nie zwiększa zbytnio wymiarów zewnętrznych urządzenia. W środku producent zastosował powierzchnie z miejscowymi wycięciami, która dodatkowo zwiększa wytrzymałość etui i absorbuje wstrząsy.

Pokrowiec zapewnia kompleksową ochronę. Producent nie zapomniał o lekko wystających rantach, które chronią wyświetlacz oraz obudowę obiektywów. Nie zabrakło autorskiej technologi Air...

Spigen Galaxy A51 Rugged Armor - pełna recenzja »