Komputer do 1000 zł - polecane zestawy LISTOPAD 2019

Kupując maszynę za 1000 zł nie należy się spodziewać wysokiej wydajności. Komputery tego typu są budowane z myślą o podstawowych czynnościach i nie radzą sobie najlepiej w wymagających grach i programach.

Rekomendowane przez nas podzespoły to rozwiązanie bardzo budżetowe, ale pochodzące od sprawdzonych i doświadczonych producentów. Zestaw do 1000 zł można w przyszłości łatwo rozbudować. Zastosowana płyta główna jest w stanie obsłużyć Ryzeny trzeciej generacji cechujące się wysoką wydajnością w dobrej cenie. Jedno wolne gniazdo na pamięć RAM pozwala na podwojenie ilości pamięci poprzez dołożenie drugiego takiego modułu. Przekształcenie takiego komputera w sprzęt do mniej wymagających gier będzie wymagał właściwie wyłącznie dokupienia karty graficznej typu GeForce GTX 1650.

AMD Athlon 200GE

AMD Athlon 200GE

Budżetowy procesor AMD to opłacalne rozwiązanie dla użytkowników planujących zakup komputera w cenie poniżej 2000 zł.

Wszystko za sprawą niezłych parametrów i wbudowanego układu graficznego Radeon Vega 3 Graphics, który sprawia że system może pracować bez dodatkowej karty graficznej. Jednostka wykonana w procesie 14 nm posiada 2 rdzenie o taktowaniu 3.2 GHz. Athlon 200GE obsłuży pamięci ram o maksymalnej częstotliwości 2667 MHz, a jego instalacja będzie możliwa na płytach z podstawką AM4.

AMD Athlon 200GE - pełna recenzja »

Gigabyte B450M S2H

Gigabyte B450M S2H

Budżetowa płyta z chipsetem B450 i podstawką AM4, wykonana w formacie Micro ATX.

Produkt marki Gigabyte jest prostą i bardzo tanią konstrukcją. Płyta pozwala na instalację 2 kości RAM, które mogą pracować w Dual-Channel. Łączna ilość pamięci nie może przekroczyć 32 GB, a ich taktowanie może wynosić maksymalnie 2933 MHz lub 3200 MHz po OC. Do dyspozycji użytkownika oddano jeden slot PCIe x16 i dwa sloty PCIe x1. Nie zabrakło również slotu M.2 oraz 4 gniazd SATA. Użytkownicy stosujący zintegrowane układy graficzne mogą skorzystać z wyjść wideo - 1x HDMI, 1x VGA oraz 1x DVI-D.

Gigabyte B450M S2H - pełna recenzja »

HyperX Fury Black 8GB ddr4

HyperX Fury Black 8GB ddr4

Znany model HyperX Fury Black to pamięci wybierane przez użytkowników szukających taniego oraz dobrze prezentującego się rozwiązania.

Omawiany model jest 8 GB wersją tej kości pamięci. Zapewnia on taktowanie 2400 MHz przy opóźnieniu CL 15. Pamięć pracuje na napięciu 1.2V. Zastosowany radiator zapewnia niskie temperatury oraz pozwala na delikatne podkręcenie modułu. Model jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

HyperX Fury Black 8GB ddr4 - pełna recenzja »

Silicon Power A55 256GB

Silicon Power A55 256GB

Jeden z najbardziej opłacalnych dysków z interfejsem SATA z bardzo dobrym stosunkiem ilości pamięci do jego ceny.

Dysk SSD firmy Silicon Power jest tanim i szybkim nośnikiem danych. Producent deklaruje szybkość zapisu na poziomie 450 MB/s oraz szybkość odczytu na poziomie 550 MB/s. Dysk posiada wydajny bufor wykorzystujący ultraszybką pamięć SLC, który przyspiesza proces zapisu danych. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Silicon Power A55 256GB - pełna recenzja »

Corsair VS 350W

Corsair VS 350W

Niedrogi zasilacz 350W z oznaczeniem 80 Plus.

Model VS350 firmy Corsair jest niedrogim zasilaczem przeznaczonym do komputerów o niższym zapotrzebowaniu na prąd. Zasilacz ma moc 350 W i zapewnia wysoką kulturę pracy. Dysponuje on 24-pinowym przewodem ATX, przewodem CPU 4+4 pin, PCIe 6+2 pin, po 4 wtyki SATA i MOLEX oraz jeden FDD. Zasilacz wyposażony jest w standardowy zestaw zabezpieczeń: OCP, OPP, OVP, SCP i UVP. Sprzęt jest objęty gwarancją na okres 36 miesięcy.

Corsair VS 350W - pełna recenzja »

SilentiumPC Signum SG1 Pure Black

SilentiumPC Signum SG1 Pure Black

Duża obudowa SilentiumPC dostępna w atrakcyjnej cenie, wyróżnia się wykonaniem i wyposażeniem konkurencyjnymi względem zdecydowanie droższych produktów.

SilentiumPC Signum SG1 jest jedną z najnowszych konstrukcji w ofercie polskiego, cenionego producenta. Dwukomorowa konstrukcja ułatwia zarządzenie kablami, a modułowa budowa pozwala na swobodną adaptację przestrzeni. Sprzęt został wyposażony w wydajny wentylator Sigma HP 120 mm oraz pełen zestaw filtór przeciwpyłowych, zapobiegających dostawaniu się kurzu do wnętrza. Czarne malowanie pokrywa 100% powierzchni zwiększając atrakcyjność zestawy. Obudowa pomieści chłodzenia CPU o wysokości do 161 mm oraz karty graficzne o długości do 352 mm. Frontowy panel zawiera dwa gniazda USB 3.1 oraz wyjście i wejście audio.

SilentiumPC Signum SG1 Pure Black - pełna recenzja »