Komputer do 4000 zł - polecane zestawy LISTOPAD 2019

Wydając około 4000 zł można otrzymać solidny komputer dla bardziej wymagającego gracza. Maszyna zbudowana ze sprzętu klasy mid-end powinna poradzić sobie z zachowaniem płynnej animacji w grach w rozdzielczości 1440p.

Proponowany przez nas zestaw poradzi sobie z każdą aktualnie dostępną grą na rynku, zapewniając obraz 1440p i wysokie ustawienia graficzne. Dzięki zastosowaniu karty graficznej RTX 2060, sprzęt jest gotowy na coraz częściej pojawiające się produkcje wykorzystujące Ray-Tracing. Wykorzystany procesor Ryzen 5 3600 jest 6 rdzeniową jednostką z ulepszoną wydajnością jednowątkową względem Ryzenów poprzedniej generacji, co czyni je bardzo wydajną jednostką zarówno w grach, jaki i programach wymagających wyższej mocy obliczeniowej prcesora. Całość została zainstalowana na płycie głównej z chipsetem b450, który umożliwia podkręcenie procesora i uzyskanie w ten sposób wyższej jego wydajności.

AMD Ryzen 5 3600

AMD Ryzen 5 3600

Procesor z szybkimi 12 wątkami w dobrej cenie.

AMD Ryzen 5 3600 jest procesorem wykonanym w nowej architekturze ZEN2 przy wykorzystaniu 7 nm litografii. Prcesor został wyposażony w 6 rdzeni i 12 wątków. Posiada on taktowanie bazowe na poziomie 3,6 GHz oraz 4,2 GHz w trybie turbo. Procesor ma odblokowany mnożnik, co w połączeniu z odpowiednią płytą główną pozwala na jego podkręcenie. Posiada on 32 MB pamięci cache L3. Jego maksymalny pobór mocy wynosi 65 W. Do procesora dołączone jest chłodzenie Wraith Stealth.

AMD Ryzen 5 3600 - pełna recenzja »

MSI B450M MORTAR MAX

MSI B450M MORTAR MAX

Płyta główna w wojskowym stylu i formacie m-ATX dla procesorów AMD Ryzen.

MSI B450M MORTAR MAX jest przeznaczony dla procesorów Ryzen pierwszej, drugiej i trzeciej generacji oraz procesorów Athlon zgodnych z podstawką AM4, w którą wyposażona jest płyta. Użytkownik ma do wykorzystania cztery gniazda pamięci RAM, obsługujące do 64 GB. Płyta obsługuje pamięci podkręcone do 4133 MHz. Produkt MSI wyposażony jest w dwa złącza M.2, obsługujące kolejno od góry PCIe 3.0 x4 oraz PCIe 2.0 x4. Za stabilną pracę z pełną prędkosćią najbardziej zaawansowanych procesorów na tą platformę odpowiadają ulepszone radiatory Extended Heatsink oraz rozbudowany układ regulatora PWM. Płyta wyposażona jest w chipset B450, który umożliwia podkręcenie zainstalowanego na nim procesora. Produkt MSI posiada zabezpieczenie portu PCI-e przed zginaniem i zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wygląd płyty jest stonowany, w kolorach głównie czarnych oraz szarych i jak sam producent pisze, bardziej w wojsokym stylu. Jedynym, bardziej kolorowym miejscem jest górna część prawej krawędzi płyty, gdzie znajdują się diody RGB. Istnieje oczywiście możliwość podłączenia dodatkowych pasków RGB LED, gdyż na płycie znajdują się dwa złącza...

MSI B450M MORTAR MAX - pełna recenzja »

HyperX Predator 16 GB

HyperX Predator 16 GB

Szybkie pamięci z niskimi opóźnieniami.

HyperX Predator 16GB w testowanym przez nas zestawie składa się z dwóch kości po 8 GB każda. Pamięci zapewniają taktowanie 2666 MHz przy opóźnieniu CL13. Pracują one na napięciu 1.35V. Zastosowany radiator pozwala na delikatny overclocking modułów. Model objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.

HyperX Predator 16 GB - pełna recenzja »

Gigabyte RTX 2060 WINDFORCE OC 2.0

Gigabyte RTX 2060 WINDFORCE OC 2.0

Mocna karta graficzna z obsługą Ray-Tracingu.

Gigabyte GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 2.0 to karta graficzna stworzona w technologii Turing. Posiada 6 GB pamięci GDDR6 o taktowaniu 14000 MHz. Do dyspozycji użytkownika oddano rdzeń taktowany od 1365 MHz do 1770 MHz w trybie Boost. Specyfikacja obejmuje 1920 rdzeni CUDA, 38 RTX-OPS. Polecana przez nas konstrukcja otrzymała dedykowane chłodzenie wyróżniające się zastosowaniem technologii Alternate Spinning, które redukuje turbulentny przepływ powietrza i zwiększa efektywność rozpraszania ciepła. Karta jest dodatkowo wyposażona w technologię 3D Active Fan, która uruchamia wentylatory dopiero po przekroczeniu odpowiedniej temperatury, co redukuje generowany przez nią chałas gdy nie jest ona obciążona. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją.

Gigabyte RTX 2060 WINDFORCE OC 2.0 - pełna recenzja »

Patriot VPN100 512GB

Patriot VPN100 512GB

Pojemny i bardzo szybki nośnik PCIe NVMe w atrakcyjnej cenie.

Patriot Viper VPN100 PCIe NVMe w wersji pojemnościowej 512 GB jest bardzo szybkim dyskiem z interfejsem M.2. Jego prędkosć zapisu wynosi do 3000 MB/s, a prędkość odczytu do 3450 MB/s. Wyposażony jest w czyjnik temperatury i duży radiator z sześcioma żebrami termicznymi mający na celu utrzymanie niskich temperatur urządzenia. Więcej na temat tego dysku pisaliśmy tutaj. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją.

Patriot VPN100 512GB - pełna recenzja »

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Jeden z najpopularniejszych na rynku, niemodularnych zasilaczy o mocy znamionowej 600 W.

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600 W jest produktem o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Posiada on certyfikat 80 PLUS BRONZE, który gwarantuje sprawność na poziomie 82%. Zasilacz chłodzony jest przez 120 mm wentylator z hydraulicznym łożyskiem. Bezpieczeństwo pracy zapewnia standardowy zestaw zabezpieczeń składający się z OVP, SCP, OPP, SIP i UVP. Dostępnymi dla użytkownika przewodami zasilającymi są: 24-pinowy przwód ATX, 4/8-pinowy przewód procesora, dwa przewody PCIe 6/8 pin, trzy przewody MOLEX i siedem SATA. Producent zapewnia 3-letnią gwarancję.

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W - pełna recenzja »

SilentiumPC Signum SG1 TG

SilentiumPC Signum SG1 TG

Duża obudowa z oknem w atrakcyjnej cenie, wyróżniająca się wykonaniem i wyposażeniem konkurencyjnymi względem zdecydowanie droższych produktów.

SilentiumPC Signum SG1 TG jest jedną z tańszych i ze względu na wyposażenie i jakość wykonania, ciekawszych konstrukcji w ofercie polskiego, cenionego producenta. Dwukomorowa, modułowa konstrukcja ułatiwa sprawne zarządzanie kablami i swobodną adaptację przestrzeni. Sprzęt został wyposażony w dwa wentylatory Sigma HP 120 mm oraz pełen zestaw filtrów przeciwkurzowych, zapobiegających dostawaniu się kurzu do wnętrza. Czarne malowanie obudowy pokrywa 100% powieszchni, co w połączeniu z panelem bocznym w formie szkła hartowanego zapewnia wysoką atrakcyjność konstrukcji. Obudowa pomieści chłodzenie procesora o wysokości do 161 mm oraz karty graficzne o długości do 325 mm. Panel I/O znajdujący się na topie obudowy zawiera dwa gniazda USB 3.1 Gen 1 oraz gniazda dla słuchawek i mikrofonu.

SilentiumPC Signum SG1 TG - pełna recenzja »