Najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej w 2022 roku

Która usługa poczty elektronicznej będzie dla Ciebie najlepsza? Przyglądamy się darmowym opcjom i doradzamy, którą warto się zainteresować.

Podjęcie decyzji, z której darmowej usługi poczty elektronicznej korzystać, wcale nie jest takie proste. Zasadnicza funkcjonalność jest identyczna, ale każde rozwiązanie posiada unikalne zalety i wady. Dodatkowo niektóre usługi działają lepiej na wybranych platformach sprzętowych. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym porównujemy najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej. Mamy nadzieję, że to zestawienie pozwoli Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej w 2022 roku

Źródło: techadvsior

Najlepsze darmowe usługi email

 • Nasz faworyt: Gmail
 • Najlepsze rozwiązanie dla użytkowników systemu Windows: Outlook
 • Najlepsze rozwiązanie dla użytkowników sprzętu od Apple: iCloud
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa: Tutanota
 • Najlepsze dla małych firm: Zoho & Outlook
 • Najlepszy poziom konfiguracji: Mozilla Thinderbird

Microsoft

Dobrze zaprojektowania i sprawnie działająca usługa, która przypadnie do gustu w szczególności użytkownikom systemu Windows.

 • Cena: darmowy
 • Prosta konstrukcja
 • Mnóstwo przydatnych opcji
 • Obsługa wielu kont poczty elektronicznej
Outlook

Źródło: techadvisor

Poczta elektroniczna w serwisie Outlook.com to usługa giganta z Redmond - Microsoftu. Zastąpiła ona Hotmail kilka lat temu. Podczas, gdy nazwa Outlook jest taka sama zarówno dla programu do obsługi poczty elektronicznej wchodzącego w skład pakietu Office, jak i wersji sieciowej oraz mobilnej usługi Outlook to funkcjonalność tych rozwiązań znacząco się od siebie różni. Nie powinieneś się jednak tym martwić, ponieważ darmowa wersja posiada wszystkie niezbędne do codziennej pracy funkcje.

Wiadomości e-mail mogą być przechowywane w folderach z możliwością ustawienia zasad, które pozwalają na automatyczne przenoszenie nowych wiadomości w wybrane miejsce. Można również korzystać z wielu kont e-mail, co oznacza, że wiadomości zaadresowane do skrzynki na Gmailu mogę być bez problemu obsługiwane z poziomu Outlook'a. Ponadto usługa oferuje kompleksowy filtr odpowiedzialny za rozpoznawanie wiadomości typu SPAM.

Skrzynka odbiorcza jest w stanie pracować w trybie skupienia tak,...

Microsoft - pełna recenzja »

Zoho

Doskonały wybór dla osób pracujących w zespołach oraz małych firm.

 • Cena: darmowy (wersja bez reklam 12 dolarów rocznie)
 • Funkcja pracy w zespole
 • Integracja z innymi usługami firmy Zoho
Zoho Mail

Źródło: techadvisor

Zoho koncentruje się głównie na udostępnieniu funkcji przydatnych osobom pracującym w zespołach oraz współpracowników małych firm. Jest to widocznie niemal na każdym kroku podczas korzystania z Zoho Mail.

Najciekawsza funkcją są komentarze, które wyglądają podobnie do tych, które znamy z mediów społecznościowych. Istnieje możliwość łatwego komentowania i odpowiadania na wiadomości do więcej, niż jednej osoby jednocześnie. Usługa oferuje też wiele wtyczek i aplikacji rozszerzających tą funkcjonalność, a Zoho umożliwia pracę w grupach do 25 adresów email.

Oczywiście nie zabrakło standardowych usług takich, jak grupowanie wiadomości w foldery, etykiety, flagi, filtry. Istnieje również opcja udostępniania. Użytkownicy dostają 5 GB bezpłatnego miejsca na ich skrzynkę odbiorczą oraz kolejne 5 GB na dokumenty. Skrzynka Zoho w połączeniu z pakietem biurowym firmy funkcjonuje podobnie jak rozwiązanie od Google.

Zoho jest doskonałą usługą z...

Zoho - pełna recenzja »

Google

Gmail to potężne i łatwe w użyciu narzędzie, co czyni go idealnym wyborem dla większości użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje integracja z Androidem.

 • Cena: darmowy
 • Bardzo wszechstronne rozwiązanie oferujące wiele dodatkowych funkcji
 • Regularne aktualizacje i zmiany wprowadzające nowe rozwiązanie
 • Umożliwia użytkownikom odesłanie wysłanych już wiadomości
Gmail

Źródło: techadvisor

Gmail to jedna z najlepszych darmowych usług poczty elektronicznej. Charakteryzuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, który jest stale udoskonalany. Cała usługa prężnie się rozwija co chwilę oferując swoim użytkownikom nowe funkcje takie, jak wyciszenie wybranego wątku czy przypominanie o odpowiedzeniu na daną wiadomość.

Google oferuje w usłudze Gmail bardzo dobre automatyczne filtrowanie wiadomości, które rzadko kiedy się myli. Praktycznie niemożliwe jest, aby ważna dla Ciebie wiadomość trafiła do Spamu. Dodatkowo oddzielono wszelkie wiadomości z mediów społecznościowych oraz oferty. Filtry pomagają zapanować nad bałaganem w poczcie elektronicznej a ich obecność jest nieoceniona. Niektórym użytkownikom może nie spodobać się brak folderów, ale posiadają oni do dyspozycji etykiety, za pomocą których mogą w prosty sposób filtrować wszystkie wiadomości za...

Google - pełna recenzja »

Mozilla Thunderbird

Łatwa w obsłudze i bardzo intuicyjna poczta elektroniczna dla lubiących konkretne rozwiązania. Rozwiązanie dla fanów przeglądarki Mozilla.

 • Cena: Darmowa
 • Czytelny interface
 • Duże możliwości konfiguracji
Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird to prosta i czytelna, a przy tym łatwa do konfigurowania poczta. Aplikacja umożliwia nie tylko na wizualne dostosowanie do naszych potrzeb, m.in. dzięki różnorodnym motywom, ale oferuje również wiele rozszerzeń, znacznie poprawiającym wygodę użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość jednoczesnego otwierania kilku wiadomości na odrębnych kartach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kolejnych kart w przeglądarce.

Na uwagę zasługują też funkcje dodatkowe poczty Mozilla Thunderbird, jak choćby wbudowana obsługa nagłówka „Do Not Track”. Kolejnym plusem jest kwestia bezpieczeństwa, Thunderbird bowiem wprowadził system powiadomień, które ostrzegają w momencie wykrycia potencjalnie niebezpiecznych wiadomości czy nawet samej ich zawartości, w postaci niebezpiecznych załączników lub odnośników. Poczta obsługuje także system automatycznych aktualizacji dla systemów Windows, macOS i Linux.

Mozilla Thunderbird - pełna recenzja »

Tutanota

Jeżeli chcesz wysyłać wiadomości email oraz zależy Ci na zwiększonym poziomie bezpieczeństwa to Tutanota będzie dobrym wyborem.

 • Cena: darmowy
 • Przechowywanie poczty o pojemności 1 GB
 • Szyfrowanie typu end-to-end
 • Hasła dostępu umożliwiają bezpieczne wysyłanie wiadomości email do użytkowników niekorzystających z Tutanota
Tutanota

Źródło: techadvisor

Zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa w sieci staje się coraz trudniejsze. Aby temu przeciwdziałać, powstało szereg bezpiecznych usług pocztowych, z których kilka oferuje bezpłatne konta. Najpopularniejsze z nich to ProtonMail oraz jego odpowiednik z otwartym kodem źródłowym czyli Tutanota.

To usługa niemieckiej firmy, która oddaje do Twojej dyspozycji 1 GB przestrzeni dyskowej za darmo (dwa razy więcej, niż ProtonMail), a wszystkie wiadomości są chronione za pomocą szyfrowania end-to-end.

Użytkownicy Tutanota mogą wymieniać się w pełni zaszyfrowanymi wiadomościami bezpośrednio, ale dzięki użyciu haseł dostępu użytkownicy innych usług również mogą nadal wysyłać i odbierać wiadomości e-mail z niewielkim wpływem na Twoje bezpieczeństwo, prywatność oraz wygodę. Darmowa wersja usługi jest bardzo podstawowa, ale doskonale nadające się do codziennego wykorzystania....

Tutanota - pełna recenzja »

Apple

iCloud to dobra usługa, ale tylko wtedy, gdy korzystasz tylko i wyłącznie z urządzeń od Apple.

 • Cena: darmowy
 • Ścisła integracja z urządzeniami Apple
 • Skrzynka odbiorcza VIP
 • Obsługa wielu kont
iCloud

Źródło: techadvisor

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek urządzenie od Apple posiadasz również iCloud. Elementem tej usługi jest właśnie poczta elektroniczna. Na urządzeniach z Cupertino posiadasz do dyspozycji dedykowaną aplikację Mail, która pozwoli Ci na obsługę zarówno konta iCloud, jak i wielu innych skrzynek takich, jak Outlook, Gmail i inne. Pamiętaj jednak, że jeżeli zalogujesz się do iCloud za pomocą strony internetowej nie uzyskasz dostępu do wszystkich skrzynek, a jedynie do poczty od Apple.

Oba rozwiązania mają proste i czytelne interfejsy, które są także atrakcyjne od strony wizualnej. Niestety, jak przystało na Apple nie ma praktycznie żadnych opcji personalizacji.

Foldery mogą być tworzone w celu przeciągania i upuszczania wiadomości e-mail. Reguły można skonfigurować w taki sposób, aby automatycznie sortować wiadomości do folderów. Możesz dodać wybrane adresy email do skrzynki VIP, co spowoduje że nie przegapisz ważnych wiadomości e-mail. Uważamy, że to najlepsza funkcja, jaką...

Apple - pełna recenzja »

Yahoo

Solidna usługa poczty elektronicznej, która oferuje kilka kreatywnych dodatków, których nie znajdziesz u konkurencji.

 • Cena: darmowy (wersja bez reklam 34,99 dolarów rocznie)
 • 1 TB przestrzeni dyskowej
 • Skróty do obrazów, dokumentów oraz załączników
 • Zintegrowane GIF'y i Emoji
Yahoo Mail

Źródło: techadvsor

Yahoo Mail bardzo się zmienił na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie usługa oferuje nowoczesny wygląd oraz kilka przydatnych funkcji.

Sam układ jest dosyć standardowy z panelem głównym umieszczonym z lewej strony podobnie do Gmaila, ale z prawej strony możesz ustawić okno podglądu, gdzie możesz wyświetlać odebrane wiadomości bez przechodzenia do nich. Dodatkowo podczas tworzenia wiadomości możesz w łatwy sposób wklejać do niej GIF'y, Emoji oraz obrazy.

Ostatnimi czasy znacząco udoskonalono mechanizm wyszukiwania, dzięki czemu możesz szybko i skutecznie znaleźć interesującą Cię wiadomość za pomocą wyszukania słowa klucz. Możliwe jest także wyświetlenie historii całej korespondencji z daną osobą.

Do Yahoo Mail możesz dodać również inne usługi poczty elektroniczne, aby odbierać wszystkie wiadomości z jednego miejsca. Możesz także tworzyć adresy jednorazowego użytku, aby dbać o swoją prywatność.

Yahoo - pełna recenzja »